Головна Події У Тернополі презентували книгу, яка вшановує Героїв і допоможе бійцям на передовій

У Тернополі презентували книгу, яка вшановує Героїв і допоможе бійцям на передовій

imageУнікальну книгу про Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини презентували в обласному центрі 17 вересня. Її оригінальність в тому, що вона доповнена фотографіями у 3Д-форматі. Раніше в Україні таких книг ще не видавали. «Небесна Сотня: історія нескорених» задумувалась не тільки, як спосіб вшанування Героїв, а й як спосіб допомогти тим, хто й сьогодні продовжує боротьбу за Батьківщину на передовій. Усі кошти від реалізації книжки, як зазначають автори проекту, підуть на встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні у Тернополі та на потреби бійців в зоні проведення антитерористичної операції.
Про те, як створювалася книга, і з якими труднощами довелося зіткнутися, розповіли її автори. Працювали над книгою півтора року.
– Ідея книжки зародилася ще в лютому 2014-го, – розповіла Ірина Кучерява, співавтор. – Ми хочемо, щоб ця книга була пам’яткою про наших Героїв. Безумовно, найпотужнішим рушієм у нашій роботі стало бажання увіковічнити пам’ять про Героїв Небесної Сотні, щоб вона не згасала. Я та Віталій Дембіцький розпочали роботу над книгою окремо, але згодом об’єдналися, оскільки мали однакове уявлення про те, якою саме вона має бути. Розуміли, що книга має бути живою, повинна містити повноцінну, емоційну, достовірну інформацію. Тому спілкувалися з батьками, родичам, рідними загиблих, щоб зібрати інформацію про хлопців з перших уст. Це масштабний проект. Ми з Віталіком чудово розуміли, що двоє книгу не напишемо, тому над нею працювало багато волонтерів. Їхні імена вміщені на початку і в кінці книги. Усі вони працювали без будь-якої грошової винагороди. Також хотіли, щоб книжка була належним чином оформлена. Ідея 3Д формату запозичена нами з-за кордону, в Україні таких книг ще не має. До кожного примірника додаються спеціальні окуляри. Розпочинаючи роботу над таким проектом ми мали на меті вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини, зібрати кошти на пам’ятник і допомогу бійцям АТО, і показати приклад іншим молодим людям, які також можуть робити подібні проекти, що будуть прославляти наших Героїв.image
Книга розпочинається із статті про Майдан, історію його виникнення та різні періоди. Після цього йдуть розповіді-біографії про шістьох Героїв Небесної Сотні: Назарія Войтовича, Устима Голоднюка, Олександра Капіноса, Василя Мойсея, Ігоря Костенка, Тараса Слободяна. Фотографії для книги надав Андрій Шевчук. Друкували книгу у Волинській області. Кошти на видання збирали у меценатів, бізнесменів, усіх, хто мав можливість допомогти. І це, як зазначають автори проекту, був найскладніший етап у всій роботі.
3Д книгу «Небесна Сотня: Історія Нескорених» можна придбати у найбільших книжкових магазинах Тернополя та у мережі книгарень «Є» в інших містах. Коштує вона 180 гривень. На презентації книжку можна було купити за 150 гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here