Головна Події У Львові увіковічнили в бронзі Івасюка

У Львові увіковічнили в бронзі Івасюка

Івасюк

ІвасюкУ Львові, 20 грудня, відбулося відкриття пам’ятника композитору Володимиру Івасюку, який є автором численних шлягерів, у тому числі і пісні «Червона Рута». Ініціював його установку, а також профінансував лідер музичного гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, який і взяв участь у відкритті. Також у відкритті взяли участь мер Львова Андрій Садовий, заступник мера Василь Косів та сестра Івасюка Галина, пише Багнет

Пам’ятник встановлено у центрі міста на проспекті Шевченка 7 / 9, між консерваторією і філармонією, на тій ділянці, де композитор часто проходив. Висота пам’ятника – 2,6 м, навколо пам’ятника з мозаїки та гранітної плитки викладено зображення гітари. Вартість установки пам’ятника – 360 тис. гривень. Кошти на благоустрій території навколо пам’ятника – 174 тис. гривень – були виділені з бюджету Львова.

Священик, який освячував пам’ятник, висловив прогноз, що в наступному році тисячі футбольних фанатів, які приїдуть до Львова на ЄВРО-2012 відвідають цей пам’ятник і віддадуть належне таланту Івасюка.

На відкриття прийшло близько 500 жителів Львова. Серед деяких з них зав’язалася дискусія з приводу схожості пам’ятника на самого Івасюка. Більшість вважала, що пам’ятник не схожий на композитора. Студенти поруч розташованого вузу жартували, що встановлений пам’ятник «Супермена», так як видно, як майорить на вітрі піджак Івасюка. Також висловлювалися претензії з приводу того, що в основі пам’ятника з бруківки викладена гітара, в той час як Івасюк грав на скрипці і фортепіано.

Нагадаємо, видатний композитор народився в 1949 році в Кіцмані (Чернівецька область) і був знайдений повішеним у Львові в 1979 році. 26 січня 2009 Генеральна прокуратура відновила кримінальну справу за фактом смерті Івасюка.

До речі, раніше була загроза, що Володимира Івасюка можуть позбавити звання Героя України. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here