Головна Події УПЦ МП відбирає храми УПЦ КП

УПЦ МП відбирає храми УПЦ КП

Відносини між УПЦ МП і УПЦ КП розпалюються. Днями глава КП Філарет заявив, що з приходом нової влади у нього намагаються відбирати храми. В УПЦ МП кажуть, що це не так, а священики, мовляв, до них переходили в усі часи.
Філарет запевняє, що випадків, коли храми переходять до Московського патріархату, стає все більше і більше, пише “Сегодня”.

“У Рівненській області розпочали скликати населення і агітувати за перехід в Московський патріархат. В Одесі секретар прес-служби митрополита Володимира заявив, що треба Київський патріархат ліквідувати. Ми побудували храм в Макарові за гроші Київського патріархату. А вони переоформили цей храм на Московський”, – розповів він.

Історія навколо храму в честь Св. Димитрія Ростовського (Макаров) зараз знаходиться в Касаційному суді.
“Ми його будували з 2001 по 2007 рік своїми силами. У 2010 році ми з громадою вирішили перейти в УПЦ Московського патріархату, – розповідає отець Богдан. – Я коли йшов в УПЦ КП (закінчував семінарію при Лаврі, і диплом мені вручав блаженнійший Володимир) , – йшов за ідею: своя, незалежна церква. А виявилося, це обман “, – розповідає отець Богдан.

Про причини переходу священик говорить обтічно: мовляв, церква так ніхто і не визнав, а перебування в розколі його обтяжує.

Однак його знайомі нам розповіли, що його намагалися змусити займатися якимись не надто богоугодними земельними питаннями. Суд першої інстанції ухвалив, що перехід був законним. Але апеляційний суд 14 березня зайняв позицію УПЦ КП. Суд вирішив, що священик і паства повинні були узгодити свій перехід … з Філаретом.
Схожа історія і в Яготині. Тут каменем спотикання став Троїцький собор. У 1800 роки його збудував гетьман Кирило Розумовський, в 1930-ті – зруйнували комуністи, в 1994-м взялося відновлювати держава, і 29 березня 2012 так і не добудований собор перейшов на баланс місцевої влади.

“Ми не тільки освячували це місце, а й давали гроші на відновлення храму, а тепер Московський патріархат хоче забрати його собі. І яготинські влада хотіла минулого тижня передати їм храм”, – поскаржився Філарет.
Втім, в УПЦ МП запевняють, що все не так. “Близько ніхто нічого не збирався нам передавати. Собор відновлювали, як пам’ятник архітектури, як музей. Щоб там служити, наприклад, його треба перебудувати зсередини, – розповідає батько Рустик, благочинний Яготинського району. – Зараз до цього собору підбираються послідовники Філарета. 7 квітня , на Благовіщення, вони провели на території храму мітинг.
Кричали: “Відберемо у москалів собор!”. Та й мер Яготина Наталя Дзюба це підтверджує. “Ми не плануємо нікому цей храм передавати”, – сказала вона нам. Батько Рустик впевнений, що УПЦ КП вирішила зазіхнути на собор тому, що їм, по суті, ніде молитися.

“У 1994 році, неподалік від споруджуваного собору УПЦ КП відкрила молитовний будинок. А незабаром ми побудували на території лікарні невеликий храм, і до нас стали переходити священики КП. Ось вони і вирішили відігратися”, – впевнений отець Рустик.
В УПЦ МП кажуть, що силою нікого до себе не тягнуть і до допомоги влади не вдаються. “Священики від Філарета йшли завжди, в тому числі за часів Ющенка. Тому що його церква вважається церквою тільки в Україну. Навіть багато депутатів, які публічно виступають за Філарета, тим не менш хреститися і вінчатися ходять до нас”, – говорить Василь Анісімов, прес-секретар УПЦ МП.

1 коментар

  1. Переходять не до Вас,а до РПЦ,підрозділом якої є УПЦ МП.Заради чого розбудовувати храми і віддавати церкві іншої країни?Московські попи і влада знає,що УПЦ МП це є церква РПЦ Кирила?Скажи в любому місті чи хоче паства перейти до РПЦ і відповідь не забариться.Міф Кирила,що його церква УПЦ МП є незалежна це звичайна брехня.Якщо сьогодні він визнає УПЦ МП автокефальною,то вона стане одразу і канонічною і визнаною в усьому світі.Але цього чомусь він не робить.Саме Кирило замазує очі пастві,саме тому,що прихожани не здогадуються про звичайну брехню про незалежність УПЦ МП.УПЦ МП це інша назва Українського екзархату РПЦ,яка була змінена на УПЦ МП,щоб забити нам баки.Це Церква Кирила,а з брехунами нам нічого зв”язуватись,обійдемось якось сами.Паства змінює не філарета(КП) на Володимира(МП),а Філарета(УПЦ КП) на Кирила(РПЦ).Цього паства просто не знає,а брехун піп,який вчився у Лаврі, дурня валяє записавшись в москалі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here