Головна Події Сільські голови Збаражчини організовують збори щоб познайомити селян з міліцією

Сільські голови Збаражчини організовують збори щоб познайомити селян з міліцією

Збараж міліція

Збараж міліціяМайже в усіх населених пунктах Збаражчини протягом місяця з ініціативи владних структур області та району проходили сходи громадян. Разом із сільськими головами про роботу звітували дільничні міліціонери та керівники місцевого райвідділу. Правоохоронці застерігали людей від скоєння різноманітних злочинів та правопорушень, відповідали на численні запитання.
Такий захід нещодавно відбувся в Чернихівцях. Сільський голова Марія Кіпибіда, відкриваючи зібрання, насамперед розповіла присутнім про соціально-культурні напрацювання. Село, 550-річчя якого святкуватимуть влітку наступного року, змінюється на краще. Допомагатимуть у підготовці до ювілею владні структури району. Саме на цьому наголосив у своєму виступі перед людьми голова райдержадміністрації Автанділ Мдінарадзе. На зустрічі не обминали невирішених та проблемних питань.

Звітуючи, дільничний інспектор міліції, старший лейтенант Павло Цвях повів мову про криміногенну ситуацію. Майже півсотні заяв та повідомлень надійшло від людей із дільниці, яку обслуговує правоохоронець. Хоча важких злочинів не було, але міліціонерові часто доводиться фіксувати факти розпивання спиртного в громадських місцях, сімейні скандали. Міліціонерів турбує, що окремі селяни продовжують вирощувати опійний мак. Дільничний інспектор також застеріг батьків, аби вони не дозволяли неповнолітнім вештатися уночі вулицями. Турбує, що окремі господарі викидають сміття у недозволених для цього місцях, випускають на вулиці безприв’язних собак. Про збільшення у районі кількості крадіжок приватного майна повідомив начальник райвідділу міліції Віктор Гулич. Численні факти шахрайства, насамперед, щодо самотніх пенсіонерів не може не турбувати співробітників органів внутрішніх справ району. В пошуках металобрухту зловмисники зняли огорожу поблизу сільського закладу культури у Чернихівцях. Як повідомив Віктор Гулич, міліціонери затримали злодіїв, які зізналися у крадіжці. До слова, в районі немає підприємців, які б отримали ліцензію для заготівлі металобрухту. Правоохоронці проводять спеціальні рейди, під час яких виявляють тих, хто незаконно збирає металобрухт, в тому числі крадений.

Під час сходів громадян у селі Максимівці правоохоронці дізналися про крадіжку огорожі місцевого дитсадка. Співробітники райвідділу міліції наступного дня затримали зловмисників, які здали крадене на металобрухт, виручивши декілька сотень гривень. Зловмисниками виявилися жителі райцентру, які подібне скоювали неодноразово. Розмір збитків встановлено, їх буде відшкодовано.

На сходах громадян працівники міліції бачать, як люди оцінюють роботу дільничних інспекторів. Важливо, що під час таких зустрічей правоохоронці проводять роз’яснювальну роботу щодо попередження тих чи інших злочинів. Розповідають, зокрема, про адміністративну відповідальність за облаштування несанкціонованих сміттєзвалищ, застерігають людей, щоб вони не потрапляли на гачок шахраїв.

На зустрічах не оминають тему профілактики пияцтва, особливо серед неповнолітніх. Деякі юнаки та дівчата, батьки яких на заробітках, чинять правопорушення і злочини. У цьому році працівники Збаразького райвідділу зафіксували декілька таких злочинів.
Організовані сходи громадян продемонстрували працівникам міліції необхідність частішого спілкування з людьми. Далеко не всі жителі віддалених сіл району, насамперед люди похилого віку, мають можливість приїхати у Збараж. Працівники райвідділу практикуватимуть прийоми громадян безпосередньо на території сільських рад.
Знаючи проблеми людей, можна запобігти важким злочинам. Для прикладу, у Романовому Селі нещодавно стався замах на вбивство Місцеву жительку намагався позбавити життя колишній чоловік її онуки. До оселі молодої жінки, яка мешкає разом із своєю бабусею, прийшов її колишній чоловік, щоб забрати свідоцтво про народження сина, від якого горе-мати відмовилася після його народження. Дитина жила з батьком у Великих Бірках Тернопільського району. Сварка між колишнім подружжям переросла у конфлікт і чоловік, який був напідпитку, накинувся з сокирою спочатку на бабусю, а потім на молоду жінку, завдавши їм тілесних ушкоджень. Проти затриманого порушено кримінальну справу за статтею 115 КК України – замах на вбивство. Зараз чоловік перебуває в ізоляторі тимчасового утримання. Щоб подібного було якомога менше, правоохоронці сподіваються, що їм вдасться попереджувати злочини та правопорушення. В цьому їм допомагатимуть ті, хто прагне спокійного життя.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here