Головна Події Родзинкою цьогорічного “Цвіту вишиванки” стануть вишиті карти районів області і 170 майстрів...

Родзинкою цьогорічного “Цвіту вишиванки” стануть вишиті карти районів області і 170 майстрів з усієї України

«Цвіт вишиванки» – один із найпрестижніших фестивалів, які проводять у Тернополі. Головне його завдання – привернути увагу спільноти, а особливо молоді, до національної вишивки, костюма, які звеличують дух українського народу, підкреслюють його давнє коріння та славу, виховують високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Велика місія фестивалю – робити усе для того, щоб українське було модним – українська вишиванка, українська книга, українська музика, українське слово.

Тернопіль по праву стає центром українського мистецтва вишивки, – зазначив очільник обласної ради. – На мою думку, правильним є рішення оргкомітету проводити фестиваль на День матері. Ці два свята надзвичайно гармонійно підсилюють і доповнюють одне одного. Адже матір є оберегом родини, яка є основою нації. Оберегом є й вишиванка, у якій зашифрований генетичний код нації».

Ініціатор фестивалю Євген Філь розповів, що до участі у заході вже зголосилося чимало народних умільців із багатьох областей України. «Будуть створені хороші умови для підвищення мистецького фаху через практичний обмін досвідом. Успішне здійснення цього проекту сприятиме розширенню контактів між майстрами вишивки з різних областей України», – розповіли організатори.

Під час цього фестивалю вперше відбудеться низка нових цікавих заходів, серед яких конкурс на кращий автентичний та сучасний весільний костюми ручної роботи (з використанням різноманітних технік виконання), фотовиставка “Впізнай себе” з історії фестивалів “Цвіту вишиванки”, виставка дитячих робіт “Вишиті карти Тернопільщини”, виставка “Борщівська вишиванка” з колекції Віри Матковської, а також аукціон ексклюзивних вишивок. Переможці конкурсу на кращий костюм отримають дипломи та грошові винагороди, а виручені від аукціону кошти підуть на спорудження пам’ятника Незалежності України в Тернополі. Прізвища тих, хто придбає вироби, будуть зафіксовані серед меценатів спорудження цього пам’ятника.

Організатори також сподіваються, що проведення в Тернополі Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки” вже найближчим часом набуде статусу міжнародного. В разі здійснення таких задумів кращі зразки української вишивки та костюма зможуть інтегруватися в Міжнародній асоціації декоративно-вжиткового мистецтва і брати участь у виставках, які проводять у європейських країнах.

Довідка. Організаторами фестивалю передбачено проведення конкурсу на кращий автентичний та сучасний весільні костюми ручної роботи (з використанням різноманітних технік виконання).

Умови конкурсу:

1. Костюми представляє пара. Костюми мають бути виготовлені особисто дівчиною чи хлопцем, за спільне створення – додаткові бали.

2. Захист костюма складається з обов’язкових елементів:

• Опис тканини і чому обрали саме такий матеріал

• Техніка виконання (вишивка, бісер, мережка, гладь тощо)

• Значення вишитої символіки, орнаментів, візерунків

• До якого регіону України належить костюм

• Особливості костюма

• Автор розробки костюма (дизайнер)

Переможці конкурсу отримують дипломи та грошові винагороди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here