Головна Події Пенсірнер “хімік” налагодив кислотний бізнес

Пенсірнер “хімік” налагодив кислотний бізнес

злочинКілька днів спритному пенсіонеру, який підпільно продавав на ринку різні види кислот, вдавалося бути невловимим. Та коли правоохоронці пред’явили службові посвідчення, чоловік миттєво рвонув від них у протилежний бік. Причому 80-річний чоловік просто вразив своєю фізпідготовкою. Його швидкості бігу позаздрили би більшість із молоді.

Правоохоронці під час відпрацювання Тернополя по виявленню наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів особливо прискіпливо перевіряли тернопільські ринки, на яких масово реалізуються промислові товари.

– Вони звертали увагу на те, щоб продавці сірчаної, азотної кислот мали відповідні документи, – каже дільничий інспектор Тернопільського міського відділку міліції Сергій Вишовський.

Власне під час цього відпрацювання тернопільські дільничі викрили підпільну діяльність 80-річного тернополянина. Пенсіонер продавав на центральному ринку міста Тернополя хімічно-небезпечні речовини без відповідних документів. Причому чоловік зберігав різні види кислот у скляних, пластикових пляшках у звичайній господарській сумці та продавав їх всім охочим. Як відомо, саме цей товар використовується не лише для господарських потреб, а його потенційними покупцями є й ті, хто займається виготовленням наркотичних та психотропних речовин.

Щоправда, правоохоронцям не відразу вдалося спіймати “на гарячому” спритного бізнесмена, оскільки впродовж кількох днів він як тільки-но запримітив працівників міліції у форменому одязі, відразу згортав свій бізнес. Застати торгаша хімічно-небезпечних речовин правоохоронцям вдалося, коли вони проходили по ринку у цивільному одязі. При цьому пенсіонер не лише не запідозрив нічого лихого, коли потенційні “покупці” звернулись до нього з проханням продати їм кислоту для очищення водопровідної труби, а й доступно і професійно пояснював, у які труби ту чи іншу хімічну рідину можна заливати, щоб нічого не пошкодити, а також радив і те, в якій кількості слід рідину розбавляти, навіть розповів про хімічні характеристики кожної із кислот.

За словами Сергія Вишовського, коли справа дійшла до покупки кислоти, то продавець запросив за півлітра кислоти 60 грн.

Один із міліціонерів спершу пред’явив своє службове посвідчення та, представившись, запросив чоловіка пройти з ними у відділення міліції. Та поведінка пенсіонера просто шокувала правоохоронців, бо літній чоловік, покинувши товар, миттєво рвонув від них у протилежний бік. Причому він продемонстрував таку швидкість бігу, якій би позаздрили більшість із молоді. Втікач намагався сховатися від переслідувачів у найближчому провулку. Він навіть майстерно видряпався на сітчасту огорожу, але перебратися через неї чоловік не встиг. Його затримали. І вже дорогою до відділку міліції пенсіонер, посилаючись на свою кволість та похилий вік, вмовляв міліціонерів його відпустити.

– Всього у господарській сумці у пенсіонера було вилучено дві півлітрові скляні пляшки азотної та сірчаної кислоти, а також близько 1 літра ацетону, – говорить Сергій Вишовський.

За цим фактом проведено перевірку, порушника притягнуто до адміністративної відповідальності.

Вікторія Мельник («Номер один»)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here