Головна Події Неправомірне використання пільги тернопільським товариством підтверджено в суді

Неправомірне використання пільги тернопільським товариством підтверджено в суді

суд

судТовариство „Ю” звернулось до суду з позовом про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, якими визначено податкове зобов’язання із податку на додану вартість, а також

рішення про результати розгляду первинної скарги. Але постановою Тернопільського окружного адміністративного суду у задоволенні позовних вимог товариству повністю відмовлено, а згодом Львівським апеляційним адміністративним судом цю постанову залишено без змін, а апеляційну скаргу ТОВ «Ю» – без задоволення.

Як свідчать матеріали справи, проведеною виїзною плановою перевіркою підприємства було встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на додану вартість на суму 837,4 тис. гривень за рахунок неправомірного застосування пільги з ПДВ.

Ця пільга, надана платникам податку чинним законодавством, включена до довідника пільг з кодом 14010154 та віднесена за ознакою групування пільг до таких, що призводять до втрат бюджету, тому, обов’язковою умовою використання зазначеної пільги є надання послуг з перевезення осіб пасажирським транспортом за тарифами, які регулюються органом місцевого самоврядування відповід­но до його компетенції, визначеної законом.

Тарифи на послуги ТОВ „Ю” з перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування не встановлювалися, а погоджувалися, оскільки підприємство не належить до підприємств комунальної форми власності.

З урахуванням встановлених обставин справи, судами першої та апеляційної інстанцій зроблено висновок, що обов’язковою умовою використання платником податків пільги, є надання послуг з перевезення осіб пасажирським транспортом за тарифами, які регулюються (а не погоджуються в межах договорів) органом місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, визначеної законом. Такий висновок обґрунтовує законність донарахування органом державної податкової служби податкового зобов’язання з податку на додану вартість за оспорюваними податковими повідомленнями-рішеннями, повідомила  Наталія Савка, державний податковий інспектор відділу адміністративного оскарження управління правової  роботи ДПС у Тернопільській області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here