Головна Події Завтра в Бучачі відкриють пам’ятник генільному Пінзелю

Завтра в Бучачі відкриють пам’ятник генільному Пінзелю

IMG_5192В неділю, 16 листопада, у м. Бучачі відбудеться відкриття пам’ятника Іоану Георгу Пінзелю, який встановлений перед ратушею. Початок о 13 год.
Довідково:Іван Георгій Пінзель галицький скульптор середини 18 століття, представник пізнього бароко і рококо. Його етнічне походження, місце і час народження, також обставини появи в Галичині та смерті наразі невідомі. В середині 1740-х років він з’явився при дворі магната Миколи Василя Потоцького, який став його головним замовником і патроном. 13 травня 1751 року одружився у Бучачі із вдовоюМаріанною Єлизаветою Кейтовою з родини Маєвських.
Протягом 1750-60-х років (переважно спільно з архітектором Бернардом Меретином) працював у Львові, Ходовичах(тепер Львівська область), Городенці, Гвіздці (нині Івано-Франківська область), Монастириську (костел Успіння Пречистої Діви Марії, також Антон Штиль), Бучачі (обидва — сучасна Тернопільська область). Для творів Й.-Ґ.Пінзеля характерна велика емоційність та динаміка, надання створеним формам життєвих рис.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here