Головна Події Духовні пісні на фестивалі співатимуть замбійці і нігерійці

Духовні пісні на фестивалі співатимуть замбійці і нігерійці

Другий відкритий фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословіння» триватиме з 27 по 29 квітня у Тернополі. Фестиваль уже стає традиційним і привертає увагу все більшої кількості учасників – торік їх було 640, цьогоріч є уже 1100 заявок.

Тернопілля, як зазначають організатори, завдяки фестивалю духовної пісні крокує до основного свого призначення, адже Тернопіль є центром духовності всього українства.

«Ініціатива міського голови проводити у Тернополі фестиваль духовної пісні є надзвичайно цінною, особливо у Великодній час. При міському голові діє духовна рада, яка періодично збирається, щоб консультуватися з владою стосовно релігійних питань чи проблем, які виникають в місті, а також добрих спільних справ, які можна зробити разом, незважаючи на міжконфесійний поділ, який на жаль, існує. Фестиваль «Я там, де є благословення» об’єднує заради доброї справи всі конфесії Тернополя. Один добрий чоловік сказав: «Я настільки люблю традиції, що час від часу ініціюю нову традицію». Ініціатива, яка минулого року з різними острахами починалася, цього року уже стає традиційною. Важливо, щоб цей фестиваль став частиною радості кожного жителя нашого міста. Цей фестиваль – змога згуртуватися навколо того, що нас об’єднує – духовної пісні та народних традицій. У цей Великодній час маємо чудову нагоду молитися через пісню, прославляти Бога. Адже пісня – прояв переживань цілого народу. З одного боку вона виявляє, а з іншого формує українську душу», – зазначив отець Андрій Романків.

Кожне храмове подвір’я в неділю 29 квітня стане своєрідним майданчиком, де парафіяни зможуть оцінити духовний спадок інших народів. Їх спів разом з церковними хорами можна буде почути одразу після ранкових Богослужінь. На фестиваль запрошено патріарха Святослава Шевчука.

Фестиваль – єдиний в Україні, який об’єднує всі конфесії. За словами начальника управління культури та мистецтв міськради Олександра Смика, цьогоріч фестиваль просунувся не лише в кількості учасників, а й в якості.

На свято духовної пісні до Тернополя завітають гості з Польщі, Румунії, Молдавії, Грузії, долучаться також Нігерія та Замбія. Збільшилася і кількість гостей з України – на свято прибудуть представники Львівської, Дніпропетровської, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Одеської, Хмельницької областей, і, звісно, колективи з Тернополя та Тернопільщини.

«Наявність п’яти зарубіжних представників дає змогу претендувати на статус міжнародного фестивалю. Уже в цьому році ми маємо право подавати відповідну заявку. Цікаво і те, що фестиваль «Я там, де є благословіння», – це один з небагатьох конкурсів, це фестиваль, який показує нові твори, дає змогу брати участь у пісенних змаганнях. Оцінюватимуть виступи учасників люди, які займаються музикою і можуть неупереджено дати оцінку виконавцям», – сказав Олександр Смик.

Визначатимуть переможців конкурс у трьох вікових категоріях: до 9 років, до 16 років і старше 16-ти.

Відбірковий конкурс проходитиме 28 квітня в Українському домі «Перемога» та ПК «Березіль», де всі бажаючі зможуть побачити, що показують учасники і як їх оцінює журі. На заключний етап конкурсу – вхід за запрошеннями (отримати їх можна в управлінні культури та мистецтв).

Традиційною складовою фестивалю є відкриття духовних виставок. Цьогоріч до уваги тернопільської публіки представлять виставку Олега Снітовського «Сакральне Тернопілля».

На гала-концерті виступлять переможці фестивалю, спеціальний гість свята – ансамбль «Гуцулія».

Відкриття фестивалю: 28 квітня, 10.00, ПК «Березіль».

Закриття: 29 квітня, 15.00, ПК «Березіль».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here