Головна Події Губернатор об’єднувався з християнами Східного і Західного обряду

Губернатор об’єднувався з християнами Східного і Західного обряду

собор

соборГолова ОДА Валентин Хоптян взяв участь в урочистостях, присвячених двадцятиріччю з часу початку будівництва Собору Єднання християн Сходу і Заходу в смт.Підволочиськ.


З нагоди річниці Богослужіння відбулося в нижньому храмі, збудованому на честь святого апостола Андрія Первозданного. Службу відправив преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький Української Православної Церкви Київського Патріархату.
По завершенні Літургії голова облдержадміністрації звернувся з вітальним словом до присутніх, владики та настоятеля собору – протоієрея Тарасія Махніцького, який доклав чимало зусиль для того, щоб цей духовний центр постав у Підволочиську.
«Вже багато років тут лунає слово євангельської науки та щедро засіваються зерна Христового вчення. Цей дивовижний храм, який постав неподалік ріки Збруч, є справжнім символом єднання християн всієї України», – сказав у вітальному слові Валентин Хоптян.
Він також високо оцінив душпастирську діяльність о.Тарасія та вручив йому відзнаку голови облдержадміністрації – нагрудний знак „Честь і слава Тернопільщини” ІІІ ступеню.
Довідково: Собор на честь Пресвятої Тройці («Собор Єднання християн Сходу і Заходу»), проектувався з 1991 по 1993 рік, будувався з 1993 по 2008 рік. Наріжний камінь собору був закладений і освячений Патріархом Мстиславом у 1991 році, нижній храм був освячений Патріархом Філаретом у 1997 році, побудований і введений в експлуатацію та освячений Святійшим Патріархом Філаретом 14 вересня 2008 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here