В Тернополі є один будинок куди МНС виїжджало тричі за день
МНСНа лінію екстреного виклику «101» щодня надходить безліч повідомлень від громадян із благанням про допомогу, які потрапили в екстремальні ситуації. Але, на жаль, серед них часто зустрічаються і неправдиві, хибні виклики.
Минулої доби підрозділами МНС Територіального управління у Тернопільській області здійснено 3 виїзди по вулиці Київська, 14 в місті Тернопіль.  З них два на гасіння пожеж в підвальних приміщеннях та один хибний. Кілька днів назад за цією ж самою адресою рятувальники виїжджали два рази, як з’ясувалося виклики були хибними. По даних випадках працівники міліції та працівники Держтехногенбезпеки проводять перевірку.

Специфіка пожежно-рятувальної служби МНС полягає в тому, що вона не може залишити поза увагою жоден виклик. Іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь хворобливою уявою «замінування», «пожежу», чи ще якусь надзвичайну подію, рятувальники не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її насправді. Адже під час слідування працівників служби МНС у хибному напрямку, паралельно може надійти інформація про дійсно реальну біду. У такому разі перенаправлення підрозділів з одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні для порятунку майна та життя людей.

У середньому щотижня пожежно-рятувальні підрозділи області здійснюють 4 виїзди на хибні повідомлення. Тим часом кожен такий виїзд коштує від 1500 до 16900 гривень – залежно від кількості залучених сил і засобів. Не важко підрахувати, в яку суму щороку обходяться рятувальникам і платникам податків, тобто нам із вами, неправдиві повідомлення.

Територіальне управління МНС нагадує жителям нашої області, що згідно зі статтею 296 ККУ хибний виклик вважається хуліганством, тобто порушенням громадського порядку. В Україні покаранням за це є штраф у розмірі до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на термін до півроку. У разі особливо злісного бешкету ініціатора ув’язнюють на термін до трьох років.

А також, відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Категорії: Події

Теги:

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: