Головна Події В Тернополі є один будинок куди МНС виїжджало тричі за день

В Тернополі є один будинок куди МНС виїжджало тричі за день

МНС

МНСНа лінію екстреного виклику «101» щодня надходить безліч повідомлень від громадян із благанням про допомогу, які потрапили в екстремальні ситуації. Але, на жаль, серед них часто зустрічаються і неправдиві, хибні виклики.

Минулої доби підрозділами МНС Територіального управління у Тернопільській області здійснено 3 виїзди по вулиці Київська, 14 в місті Тернопіль.  З них два на гасіння пожеж в підвальних приміщеннях та один хибний. Кілька днів назад за цією ж самою адресою рятувальники виїжджали два рази, як з’ясувалося виклики були хибними. По даних випадках працівники міліції та працівники Держтехногенбезпеки проводять перевірку.

Специфіка пожежно-рятувальної служби МНС полягає в тому, що вона не може залишити поза увагою жоден виклик. Іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь хворобливою уявою «замінування», «пожежу», чи ще якусь надзвичайну подію, рятувальники не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її насправді. Адже під час слідування працівників служби МНС у хибному напрямку, паралельно може надійти інформація про дійсно реальну біду. У такому разі перенаправлення підрозділів з одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні для порятунку майна та життя людей.

У середньому щотижня пожежно-рятувальні підрозділи області здійснюють 4 виїзди на хибні повідомлення. Тим часом кожен такий виїзд коштує від 1500 до 16900 гривень – залежно від кількості залучених сил і засобів. Не важко підрахувати, в яку суму щороку обходяться рятувальникам і платникам податків, тобто нам із вами, неправдиві повідомлення.

Територіальне управління МНС нагадує жителям нашої області, що згідно зі статтею 296 ККУ хибний виклик вважається хуліганством, тобто порушенням громадського порядку. В Україні покаранням за це є штраф у розмірі до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на термін до півроку. У разі особливо злісного бешкету ініціатора ув’язнюють на термін до трьох років.

А також, відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here