Головна Події В Тернополі показали фільм про те, як “реставрують” замки і куди підуть...

В Тернополі показали фільм про те, як “реставрують” замки і куди підуть гроші

Тернопільський замок

Тернопільський замокПрезентація фільму-розслідування про виконання тендерів на реставрацію історичних пам’яток під назвою «Бізнес на руїнах» відбулась у Тернопільському замку минулого тижня.

Володимир Ханас, керівник проекту ТМО «Нівроку» розповів: «Кошти виділяються, а за результатами реконструкції реконструйовані будівлі завалюються. Тобто при таких підходах ніяких бюджетів жодної країни світу ніколи не вистачить».

Фільм складається з трьох частин і  основні проблеми тендерів на реконструкцію. Перша – це нестабільне фінансування, яке тягне за собою викидання грошей на вітер. Друга – пам’ятки руйнуються через недосконалий, на думку автора фільму, закон про тендери. Третя проблема – лже-реставратори. Їх на ринку реконструкції будівель більше ніж 60%.

Мар’яна П’єцух, автор фільму, журналіст підсумувала,  «Фільм показує, що грошей бракує. Але насправді там, де гроші виділяються, вони застосовуються абсолютно стандартними методами – через «відкати». Я не стверджую, що всюди так було, але є прецеденти, де видно, що фірми, які отримали ці замовлення, є непрофесійними, а хтось, очевидно, отримав відкат».

Автор стрічки сподівається, що фільм покажуть на центральних та регіональних телеканалах, щоби привернути увагу громади до історико-архітектурних пам’яток, повідомляє ІНТБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here