Головна Події Відпочиваємо на “травневі” у печері Кришталева

Відпочиваємо на “травневі” у печері Кришталева

Ми продовжуємо знайомити охочих змістовно і незабутньо провести Травневі вихідні.Одним із варіантів недовготривалого відпочинку може бути знайомство із печерами Тернопільської області. Найбільш популярною для “любителів” є печера Кришталева.
Доїхати до Кришталевої можна власним авто­мобілем чи громадським транспортом з Борщова на Мельницю-Подільську. На відстані близько 19 км від Борщова, в с.Кривче після Кривченського замку варто повернути праворуч.
Біля печери є автостоянка, магазини та кафе.
Одна з найбільших гіпсових печер Європи -Кришталева знаходиться в с. Кривче Борщівського р-ну Тернопільської області. Довжина всіх ходів 22,5 км. Температура постійна -11 °С. Довжина екскурсійного маршруту майже З км, тривалість проходження – 1,5 год. Це єдина освітлена печера на Тернопільщині, що приймає відвідувачів цілий рік. Маршрут починається 500 метровим Вхідним коридором, стіни якого виблискують гіпсами, що нагадують листя папороті, переходить у зал Скель де, по долівці, розкидані кам’яні піраміди, паралельно до нього тягнеться Кори­дор кам’яних бурульок, де зі стелі звисають химерні гіпсові нарости, а в Зоологічному залі гіпси нагадують різних тварин. Цікавою є зала Завалів, де всі звертають увагу на цементні пломби поставлені у 1928 р. Вони залишилися неушкодженими після двох землетрусів, що доказує безпечність печерних мандрів у Кришталевій. Повз зал Комин прямуємо до килиму гіпсових кристалів білого, кремо­вого та рожево-бурштинового кольору, що покриває стіни Кришталевого коридору, зал Скелета, що закритий для відвідувачів та при виході всіх проводжає «господар печери – Кам’яний буйвол».
У Кришталевій було знайдено рештки різноманітних тварин та рослин. Тут щороку проводяться змагання зі спелеоорієнтування та розвідувальні роботи, що відкривають нові ходи та зали.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here