Головна Новини Затримали двох полковників УДО: СБУ заявляє про спробу замаху на Зеленського

Затримали двох полковників УДО: СБУ заявляє про спробу замаху на Зеленського

Служба безпеки України заявляє про зрив планів ФСБ РФ із ліквідації президента України та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.

Про це повідомлють в СБУ та Офісі генпрокурора.

Двох полковників Управління держохорони викрито на державній зраді та пособництві у вчиненні теракту.

Дослівно спецслужба: “Контррозвідка та слідчі СБУ зірвали плани ФСБ із ліквідації президента України та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.

Реалізувати плани мала агентурна мережа, яку завчасно викрила Служба безпеки України за сприяння керівництва Управління державної охорони. До складу мережі, діяльність якої ФСБ курувала з Москви, входили двоє полковників УДО, які “зливали” секретну інформацію РФ.

Так, ворог активно розробляв плани із ліквідації президента Володимира Зеленського. Одним із завдань агентурної мережі фсб був пошук виконавців серед військових, наближених до охорони президента, котрі б могли взяти главу держави в заручники, а згодом його вбити.

Окрім Зеленського ворог планував ліквідувати голову СБУ Василя Малюка, очільника ГУР Кирила Буданова та інших високопосадовців”.

Деталі: За даними слідства, підозрювані, перебуваючи на службі в УДО, добровільно за грошову винагороду надавали представникам ФСБ РФ допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. Вони передавали представникам російської спецслужби конфіденційну інформацію, а також підготували та переховували засоби та знаряддя для вчинення терористичного акту.

Для цього один з підозрюваних отримав від представників агентурної мережі ФСБ РФ два безпілотних літальних апарати типу FPV-дрони і два боєприпаси до них. В подальшому він мав передати ці засоби ураження іншим співучасникам кримінального правопорушення для здійснення вибуху.


Об’єктом посягання представники ФСБ РФ визначили один із приватних будинків на території Київської області, де нібито мав перебувати український високопосадовець, зазначають в ОГП.

Проте такі наміри були своєчасно викриті та задокументовані правоохоронними органами України. Таким чином вдалося упередити завершення злочину, а підозрюваних – затримати.

 

 

ФОТО СБУ

Під час обшуків за місцем їх проживання виявлено речі та документи із доказами злочинної діяльності.

Обох затриманим заарештовано.

Джерело: УП