Головна Новини Загрожує позбавлення волі на строк до 5 років: у НАБУ прокоментували справу...

Загрожує позбавлення волі на строк до 5 років: у НАБУ прокоментували справу щодо нардепки з Тернополя Людмили Марченко

Минулого року у липні детективи НАБУ затримали вдома тоді ще вагітну нардепку з Тернополя Людмилу Марчекно та її помічницю Анастасію Колеснік за підозрами у незаконному сприянні в перенаправленні за кордон через систему “Шлях” військовозобов’язаних чоловіків. 

На якій стадії знаходиться розгляд справи зараз, розповіли “Тернополяни”.

Нагадаємо, за свої послуги народна депутатка брала долари США. А на момент затримання НАБУ вдалося зафільмувати, як Марченко перекидає гроші через паркан – 11 тисяч 300 доларів.

Дії обвинувачених кваліфіковані за частиною 2 статті 28 ( встановлено, що кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення) та частиною 2 статті 369-2 КК України (вимагання неправомірної вигоди за здійснення впливу).

За цей час нардепка встигла народити другу дитину, натомість НАБУ передали справу до ВАКС.

Наприкінці травня цього року нардепка Людмила Марченко, яка попри кримінальну справу та розслідування за її головної ролі, продовжує активно вести соціальне та депутатське життя, заявила у Фейсбук, що ніби то розслідування справи, коли вона з помічницею Анастасією Колеснік брали гроші за виїзд чоловіків через систему “Шлях”, закрили.

Невдовзі у центрі протидії корупції цю інформацію спростували, відзначивши, що ВАКС розглядає дану справу.

Днями, у НАБУ журналістам “Тернополян” також підтвердили, що відомості, щодо закриття судом згаданого кримінального провадження в НАБУ відсутні.

“Санкціями за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК України, останній може бути передбачено покарання у винляді штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк 2 до 5 років”, – відзначили “Тернополянам” у НАБУ.

ФОТО Тернополяни, ФОТО Тернополяни

ФОТО Тернополяни