Головна Новини За спалювання сухої трави оштрафували двох мешканців Тернопільської громади

За спалювання сухої трави оштрафували двох мешканців Тернопільської громади

У Тернопільській міській територіальній громаді працівники муніципальної інспекції проводять регулярні рейди та перевірки на факти виявлення правопорушень природоохоронного законодавства та Правил благоустрою.

Так днями, під час відпрацювання плану спільних заходів щодо недопущення  спалення в природних екосистемах залишків природної рослинності на території Тернопільської громади,  інспектори Управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади СВГ ВП ПП Тернопільського районного управління поліції Шеремендою Андрієм та провідним інспектором ВЗНС Тернопільського РУ ГУ ДСНС України у Тернопільській області Богуцьким Андрієм виявили двох паліїв. Ними виявилися мешканці сіл Глядки та Чернихів. Нехтуючи усіма правилами протипожежної безпеки у весняно-літній період,  чоловіки спалювали залишки сухої трави на землях сільськогосподарського призначення чим порушили ст.27 ЗУ «Про рослинний світ» та ст.63 ЗУ «Про тваринний світ». Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків) та накладено штраф у розмірі  3060 грн.

Рятувальники зазначають, що палити суху траву дуже небезпечно, зокрема під час спеки.  Це призводить до загибелі не лише рослин, а й тварин. Крім того, під час горіння у повітря виділяються шкідливі для  органів дихання речовини.