Головна Новини За 7 місяців податківці спромоглися виявити 5 фактів сурогатного алкоголю

За 7 місяців податківці спромоглися виявити 5 фактів сурогатного алкоголю

горілка

горілкаВпродовж січня-липня поточного року органами ДПС у Тернопільській області забезпечено надходження до бюджету більше ніж 23,1 млн.грн. акцизного податку. 

Збільшення надходжень до бюджету вказаного податку напряму залежить і від зменшення тіньового ринку алкогольної продукції. Співробітниками податкової міліції Тернопільської області з початку 2012 року викрито 5 фактів незаконного виготовлення алкогольної продукції. Порушено 11 кримінальних справ за фактами незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, 7 кримінальних справ направлено до суду.

Нещодавно співробітниками податкової міліції області в складських приміщеннях відразу двох оптових реалізаторів алкогольних виробів встановлено факти зберігання з метою збуту алкогольних напоїв оклеєних марками акцизного податку із ознаками підробки. Всього виявлено та вилучено 15,2 тис. пляшок горілки на загальну суму 434 тис.грн. Проведеною експертизою встановлено, що марки акцизного податку виготовленні на спеціалізованому державному підприємстві, однак в подальшому на них були видалені дата виготовлення, сума акцизного податку та нанесені нові значення.

В результаті стосовно  службових  осіб  вказаних підприємств складені та направлені до суду протоколи за ст.164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, якою передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі від 850 до 3400 грн. із конфіскацією алкогольних напоїв. Крім цього, матеріали перевірки направлені в Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України в Тернопільській області для застосування до вказаних оптовиків штрафних фінансових санкцій за порушення вимог ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Розмір такої санкції становить 100% вартості вилученої продукції.

Матеріали за фактом підроблення марок акцизного податку та їх використання направлені до податкової міліції іншої області, на території якої і був виготовлений фальсифікат.