Головна Новини Викрили масштабну шахрайську мережу із “заробітком” у 3 мільярди за рік: кол-центри...

Викрили масштабну шахрайську мережу із “заробітком” у 3 мільярди за рік: кол-центри були і в Тернополі

Правоохоронці викрили масштабну мережу шахрайських кол-центрів, які функціонували у 16-х регіонах України. Серед них, зокрема, і Тернопіль. Аферисти телефонували до людей, представлялись працівниками банківських, державних та інших установ та виманювали з них гроші. Річний “заробіток” від кол-центрів сягав 3 млрд грн, – пише Файне місто із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та обласних прокуратур викрито розгалужену мережу шахрайських кол-центрів, які функціонували у 16-х регіонах (ст. 190 КК України). У кожному з них працювало від 50 до 200 операторів. Йдеться про Вінницю, Дніпро, Закарпаття, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Чернігів та Харків. 

Фото: Офіс Генерального прокурора

За даними слідства, понад 2500 операторів «працювали» в «офісах». Шукали потенційних працівників через розсилку в месенджерах. З майбутніми «співробітниками» проводили співбесіду та обирали найбільш комунікабельних. Ознайомлювали з функціоналом та доводили алгоритм їх дій під час спілкування з «клієнтами», також роздавали методички. Обіцяли зарплату від 1000 до 3000 доларів США на місяць. 

Фото: Офіс Генерального прокурора

Кол-центри працювали в Україні, США та країнах Європи. Оператори, представляючись працівниками банківських установ, інвестиційних та телекомунікаційних компаній, державних органів, отримували конфіденційні дані громадян, доступ до особистих кабінетів та їх коштів. 

Щоб завоювати довіру співрозмовника, упродовж кількох днів вони вели з ним телефонну розмову і лише потім діяли. При цьому завжди використовували таку функцію як підміна номеру телефона. Маючи необхідну інформацію, перераховували кошти на банківські картки підконтрольних осіб. У випадку з інвестиціями пропонували громадянам вкластися в якісь прибуткові проєкти, і навіть виплачували перші відсотки. Отримання швидких грошей в найкоротші терміни приваблювали потерпілих вкладатися ще більше. Після нетривалих маніпуляцій, шахраї переставали виходити на зв’язок.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Заробіток шахраїв за рік сягав 3 млрд грн

Про таку суму річного доходу від діяльності кол-центрів повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Правоохоронці провели масштабну операцію для знешкодження діяльності «офісів» по всій Україні. До проведення понад 150 обшуків були залучені оперативники Департаментів стратегічних розслідувань та кіберполіції, слідчі Головного слідчого управління, управління поліції в областях, співробітники СБУ та бійці спецпідрозділів поліції. 

Вилучено майже 4000 одиниць компʼютерної та іншої техніки, понад 650 мобільних телефонів та 200 комплексів ip-телефонії, 1500 сімкарт різних операторів, зокрема й іноземних, «чорнові» записи, методички з алгоритмами дій, понад 700 тисяч гривень в національній та іноземній валюті, – йдеться у повідомленні.

Тривають заходи для встановлення повного кола потерпілих.