Головна Новини Влада хвалиться, що позакривали школи, а замість них відкрили дитсадки

Влада хвалиться, що позакривали школи, а замість них відкрили дитсадки

Як стало відомо сайту За Збручем протягом цього навчального року в Тернопільській області після проведення капітальних ремонтів приміщень відновили роботу десять дошкільних навчальних закладів у селах Борщівського, Гусятинського, Збаразького, Козівського, Лановецького, Чортківського, Кременецького і Тернопільського районів. Окрім того, відкрито 10 додаткових груп у постійно діючих дошкільних і 6 груп з короткотривалим перебуванням у загальноосвітніх закладах області. Про це повідомив начальник обласного управління освіти Іван Запорожан. Загалом на сьогоднішній день в області функціонує понад пів тисячі дитсадків, у яких виховується понад 26 тисяч дітей.

Водночас на Тернопільщині було прийнято рішення про закриття низки шкіл.

– Через відсутність учнів ми закрили Лежанівську ЗОШ І ступеня в Гусятинському районі. Тимчасово призупинили діяльність трьох шкіл І ступеня в Заліщицькому, Лановецькому, Чортківському районах. У Тернопільському районі – Кип’ячівська школа – діти у школі-садку є, а у школі – немає. Тому ми призупинили роботу тільки школи, а залишили дошкільний заклад. Будуть діти, зрозуміло, що будуть відкриті і класи. До речі, закриття тих чи інших шкіл, або призупинення на якийсь час діяльності навчального закладу відбувається лише за рішенням територіальної громади. А не самостійно управлінням освіти, – наголосив Іван Запорожан.

На тенденцію до зменшення кількості учнів у школах впливає, зокрема, і демографічна ситуація. На Тернопільщині в рік ця цифра коливається від 4 з половиною до 6 тисяч чоловік. Відповідно зменшується і наповнюваність шкіл. Наприклад, 91 з 231 загальноосвітніх шкіл І ступеня в області мають наповнюваність менше 10 учнів. 45 з 343 шкіл І-ІІ ступенів – менше 40 учнів. А 33 з 299 шкіл І-ІІІ ступенів працюють з наповнюваністю менше 100 учнів.