Головна Новини В сільських радах також розкрадають бюджет

В сільських радах також розкрадають бюджет

гроші

грошіЗдавалося б, чим менший бюджет, тим легше його контролювати, щоб не допускати порушення, які призводять до фінансових втрат. Однак ревізії сільських бюджетів, проведені у січні-березні цього року працівниками Держфінінспекції в Тернопільській області, не підтверджують цієї думки.
Найчастіше трапляються порушення, пов’язані з нарахуванням заробітної плати. І, що цікаво, в одній і тій же сільській раді, одним можуть недоплатити, іншим навпаки – переплатити.
У Вербовецькій сільській раді Теребовлянського району, наприклад, інспектори виявили, що її працівникам не була порахована індексація заробітної плати і доплата за службові відрядження на суму понад 19 тис. грн. У той же час з порушенням законодавства було проведено виплату премій та допомоги на оздоровлення, зарплати за виконання обов’язків відсутніх на суму трошки меншу за 19 тис. грн.
Подібна ситуація у багатьох інших сільських радах. У Струсівській сільській раді того ж таки Теребовлянського району навіть цікавіша: переплата і недоплата заробітної плати стосуються лише нарахувань за відпустки. Комусь недораховано – майже 9 тис. грн, а комусь перераховано – більше 14 тис. грн. У Малолуцькій сільській раді Гусятинського району недоплатили працівникам 2 тис. грн, натомість незаконно виплатили (відпускних, премій, надбавок, допомоги тощо) майже 12 тис. грн.
У Гадинківцях Гусятинського району співробітникам сільської ради тільки переплатили (звісно, незаконно) більше 19 тис. грн.
Найбільш серйозні порушення з нарахуванням зарплати та допомоги, якщо аналізувати уже проведені ревізії, виявлено у Старозбаразькій сільській раді Збаразького району. ЇЇ працівники недоотримали належних їм виплат на суму понад 32 тис. грн. З іншого боку маємо 43 тис. грн – це ті кошти, які виплачені з порушенням законодавства з оплати праці.
Наступне «популярне» порушення, яке призводить до фінансових втрат, стосується оренди землі та майна. Як правило, сільські бюджети недоотримують за це належні їм кошти. Так, Малолуцька сільська рада за оренду землі недобрала 17 тис., Гадинківська – 19 тис., Струсівська – майже 6 тис. грн.
І, нарешті, про ще одне порушення, яке виявляють ревізори: завищення вартості робі і послуг і нецільове використання коштів, спрямованих на їх виконання. Зокрема, у Струсівській сільській раді завищили вартість ремонтно-будівельних робіт на суму понад 21 тис. грн, використали не за цільовим призначенням більше 48 тис. грн (видатки на благоустрій села та ремонт будівлі сільської ради). У Вербовецькій сільській раді через завищені ціни втратили більше 2 тис., а в Пишківській Бучацького району – майже 7 тис. грн.
Певною особливістю відзначилася Вербовецька сільська рада. За результатами проведеної інвентаризації там виявлено лишки основних засобів майже на 18 тис. грн, а також занижену облікову вартість активів на суму 10 тис. грн.
Прес-служба Держфінінспекції
в Тернопільській області