Депутатські комісії облради гуманітарного напрямку заслухали облдержадміністрацію щодо програм соціально-економічного та культурного розвитку краю.
Зокрема, йшлося про звіт Тернопільської обласної державної адміністрації про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2011 рік та про програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2012 рік.
У засіданні взяли участь члени постійних комісій обласної ради з питань: регламенту, депутатської етики та організації роботи обласної ради, законності та правової політики, здійснення демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави, соціальної політики та праці, міграції, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно-рекреаційної діяльності, охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства, духовності, культури, свободи слова та інформації та керівники профільних управлінь облдержадміністрації, а також заступник голови ОДА Василь Гецько.
Засідання провів заступник голови облради Олег Боберський.
Про те, що «програма соціально-економічного та культурного розвитку області за 2011 рік виконана на 111%» говорив Ігор Іващук, перший заступник начальника головного управління еконономіки облдержадміністрації. На думку фахівців ОДА, «виконання заходів Програми соціально-екомічного та культурного розвитку області за 2011 рік сприяло економічному зростанню та підвищенню соціальних стандартів життя населення».
Разом з тим Ігор Іващук піддав критиці виконання програми за певними напрямками Шумським районом, Підволочиським, Підгаєцьким, Кременецьким та іншими. А також йшлося про проблеми спиртової галузі, будівельної галузі, «животіння» тваринництва.
Попри це, депутати відзначили невідповідність звіту із реаліями життя мешканців краю, особливо віддалених районів.
Про болюче питання – кредиторську заборгованість у сумі 18 мільйонів – нагадали виступаючому члени спільного засідання.
За показниками ОДА, за 2011 рік в області «створено 23 тис. робочих місць». Проте депутати підкреслили, що в основному це сезонні робочі місця, коли працівників винаймали на збір сільськогосподарського урожаю.
Багато питань виникло і до боргів навчальних закладів області перед організаціями, які виконували ремонті та будівельні роботи, зокрема, облаштування внутрішніх вбиралень. У деяких районах ці заборговані суми сягають двох мільйонів гривень.
Депутати наголошували, на дисбалансі у розподілі бюджетних коштів для різних районів – для ремонту доріг, розвиток культурних закладів, закладів соціальної сфери, залученню інвестицій, закордонних програм сприянню сталому розвитку. Учасники засідання підкреслили, що дивним чином райони, про поліпшення соціально-економічної бази яких так дбає виконавча гілка влади, входять до певних виборчих округів. Натомість інші, не такі електорально привабливі, залишаються забутими.
З певними зауваженнями, пропозиціями та завданнями ОДА депутати прийняли рішення винести звіт на обговорення 43 сесії Тернопільської обласної ради.
Також гуманітарні комісії рекомендували винести на сесію обласної ради Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2012 рік, яку представив перший заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Ігор Іващук.