Головна Новини В Буценеві хотіли незаконно змінити русло річки Руда

В Буценеві хотіли незаконно змінити русло річки Руда

річка

річкаНаявність природних ресурсів є головною передумовою розміщення продуктивних сил на певній території.

    Зовсім нещодавно, Державна екологічна інспекція у Тернопільській області  провела обстеження земельної ділянки розташованої на території Буцнівської сільської ради.

   За результатами проведених обстежень було встановлено факт зняття ґрунтового покриву на землях водного фонду Буцнівської сільської ради, в межах населеного пункту, в прибережно- захисній смузі р.Руда, загальною площею 1212,5м2 – повідомив Сайту Реально Перший заступник начальника  Ю.В.РОСЛИЙ

     Окрім цього встановлено водовідвідного каналу з метою зміни русла ріки Руда в розмірі35 м3.

      Згідно чинного законодавства зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюється власниками земельних ділянок та землекористувачами лише за наявності спеціального дозволу органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель (ч. 1 ст.168 Земельного Кодексу).

   Згідно довідки, яка була пред’явлена екоінспекторам , дані роботи проводились без відома і дозволу Буцнівської сільської ради.

   Збитки , які були завдані навколишньому природному середовищу внаслідок  незаконного заволодіння поверхневим шаром земель водного фонду, зокрема, самовільного зняття верхнього шару склали 6154,32грн. та 177,72грн.

     У звя’зку з тим, що у данному правопорушені вбачаються ознаки злочину, предбачені ст.ст. 239-1 та 239-2 ККУ, матеріали справи направлено до прокуратури Тернопільської області для вжиття заходів прокурорського реагування.