![707c1db0caf97b3c](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/05/707c1db0caf97b3c-640x360.jpg)
На Тернопільщину, до Збаража, прибула почесна волонтерська місія з Бельгії. Її організував хірург, волонтер Ігор Вітенько. Чоловік родом з цього міста, 25 років живе в Бельгії. Волонтери привезли 13 авто з медикаментами та обладнанням. Їх передадуть для військових та медиків, пише Суспільне.
За словами Ігоря Вітенька, на початку повномасштабного вторгнення він повернувся в Україну та надавав допомогу пораненим, зокрема, у вінницькій лікарні. Згодом почав організовувати передачу автівок на фронт.
“Я попросив своїх бельгійських колег: “Дайте мені автівки”. І через декілька днів заїжджає у Вінницю 5 автівок. І з того все почалося. На сьогоднішній день — це 91. Теперішня наша поїздка трошки інша, тому що мене попросили з передової. У них немає автівок, щоб евакуювати бійців з нуля до першої лінії”.
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_Hhv7frMioc.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_wvhtc5UGTz.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_59gqyhLzQT.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_XQnJaBojCy.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_ML54WHXNQF.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_Hhv7frMioc.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/04/30/3729_wvhtc5UGTz.jpg)
Серед тринадцяти машин, які привезли волонтери — 4 швидких, які відправлять медикам в Херсон, Одесу, Харків та Краматорськ. Їх надали бельгійські рятувальники та організація “Червоного Хреста”.
“Фіат” — унікальний. У ньому є 6 лежачих місць. Я його знайшов в Німеччині на складі Бундесверу. Він старий, але 29 тисяч кілометрів пробігу всього-на-всього. 9 джипів придбали за донати”.
Ігор Вітенько каже, один з меценатів — його пацієнт.
“Він перевів на мій рахунок 50 тисяч євро. Це спадщина від батьків. Він каже: “Ігор, ті гроші більше вам потрібні”.
За словами волонтера, автівки передадуть у підрозділи Збройних сил України, в тому числі ГУР та полк імені Кастуся Калиновського. Кожна автівка має обладнання, необхідне для евакуації поранених.
![авто для евакуації авто для евакуації](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/08bfd1cc42fcaacc.jpg)
Один з автомобілів, який привезли волонтери. Фото: Суспільне Тернопіль
![авто евакуації авто евакуації](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/254b91ad0e33dd0e.jpg)
У автомобілі обладнання для рятувальників, військових та медиків. Фото: Суспільне Тернопіль
Волонтерка з Бельгії Анна-Марі Гілєн показала аптечки для військових. Привезли сто таких аптечок.
“Ми приїхали з місією Ігоря Вітенька, тому що ми допомагаємо йому зібрати речі для українських громадян. Це переважно медична допомога, яка призначена для порятунку життів, як от аптечки. В них медикаменти для військових та цивільних, щоб допомогти у випадку поранення”.
![волонтерка волонтерка](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/28eb056972bbfef6.jpg)
Анна-Марі Гілєн. Фото: Суспільне Тернопіль
До допомоги військовим долучаються і жителі Збаража. Серед них — Галина.
“Проходила випадково, побачила, що їдуть машини. Пожертвувати хочу декілька гривень, хоча йду до інших волонтерів, несу дещо хлопцям. Дай Боже нам миру і перемоги!”.
![авто для ЗСУ авто для ЗСУ](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/4e92a14fe638822c.jpg)
Жителька Збаража Галина. Фото: Суспільне Тернопіль
За словами Ігоря Вітенька, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну бельгійські волонтери надали для ЗСУ близько 100 автомобілів.