Головна Новини Україна займає останні місця по кількості жінок у Парламенті

Україна займає останні місця по кількості жінок у Парламенті

Україна як і раніше займає останні місця за кількістю жінок-депутатів. Хоча в світі є країни, де жінок у парламентах немає взагалі,  передає ZN.UA

За даними Міжпарламентського союзу, число жінок у парламентах країн світу за останній рік зросла з 19,2% до 19,5% (на кінець 2011 року).

В Україну з 450 депутатів Верховної Ради всього 36 жінок (8%). Це значно менше, ніж в цілому по Європі (22,3%) і навіть менше, ніж в арабських країнах (10,7%).

Нагадаємо, що в лютому міністром охорони здоров’я була призначена Раїса Богатирьова (сама попросила президента Віктора Януковича дати їй цю посаду). Таким чином, через два роки після його формування, в українському уряді з’явилася перша жінка.

За даними Міжпарламентського союзу, за останні 10 років (з 2001 по 2011 рік) число жінок-парламентаріїв світі зросло на 40% – з 14% до 19,5%, хоча як і раніше не досягло рекомендованого ООН рівня в 30%.

Найкраща ситуація з представництвом жінок у парламентах таких країнах, як Швеція – 45%, ПАР – 44,5%, Андорра – 50,0%.

Разом з тим, у світі ще є держави, в яких жінки взагалі не представлені у вищих законодавчих органах. Зокрема, немає представниць прекрасної статі в парламентах Саудівської Аравії, Катару, Белізу, Науру.

Нагадаємо, що в Тернопільській області жодної жінки голови РДА немає, і всього три жінки голови районних рад. Отаке от представництво.