![1](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/01/1-36-640x360.jpg)
Студенти Тернопільського національного педагогічного університету замість організації випускного вирішили витратити гроші на дрон для потреб військових. Гроші збирали всім випуском, а це 80 магістрантів заочної і денної форми навчання.
Про це розповіла Суспільному магістрантка Олександра Волоцюга.
“У нас дуже багато випускників історичного, які зараз перебувають на фронті, які вже були на фронті. І видалося набагато доцільніше вкласти кошти, за які ми могли б придбати квіти викладачам або інші якісь пам’ятні речі факультету, купити щось таке, що б наблизило нашу перемогу”.
![Олександра Волоцюга Олександра Волоцюга](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/b0a7506722dd862d.jpg)
Олександра Волоцюга. Фото: Суспільне Тернопіль
Вартість дрона — 15 200 гривень. Його сконструював тернополянин Святослав Журовський.
![дрон-камікадзе дрон-камікадзе](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/0fc86fbe5e7ee0bf.jpg)
Дрон, який придбали студенти для ЗСУ. Фото: Суспільне Тернопіль
“Хто скільки міг, стільки здавав, не було якоїсь конкретної суми”, — каже магістр історичного факультету Владислав Павловський.
![педуніверситет педуніверситет](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/9584788e0d32ff9a.jpg)
Кандидат історичних наук Володимир Кіцак і ректор університету Богдан Буяк. Фото: Суспільне Тернопіль
Дрон віддадуть у 10 гірсько-штурмову бригаду. Його передасть військовим ректор Богдан Буяк.
“Технічні характеристики оцінять наші Збройні сили. На сьогоднішній день це так звані дрони-камікадзе, які летять в одну сторону і, я думаю, саме цей дрон досягне своєї цілі”.