Головна Новини У Тернополі СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка організовувала псевдореферендум на Херсонщині

У Тернополі СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка організовувала псевдореферендум на Херсонщині

Черговій зрадниці зі звільненого з під російської окупації села Микільске Херсонської області слідчі СБУ повідомили про підозру у колабораційній діяльності.

Під час досудового розслідування встановлено, що 51-річна жителька Микільського після захоплення села росіянами прийняла пропозицію загарбників та за власним бажанням приєдналася до органів окупаційної влади.

Вона добровільно пристала на пропозицію окупантів стати членом так званої «дільничної виборчої комісії» для проведення незаконного волевиявлення, організованого окупантами з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України.

Напередодні фейкового «референдуму» підозрювана у громадських місцях публічно агітувала місцевих жителів підтримати приєднання тимчасово окупованої території Херсонської області до складу російської федерації.

Також зрадниця активно сприяла окупантам у організації псевдоплебісциту.

Зокрема, з 24 по 25 вересня 2022 року вона здійснювала побудинковий обхід мешканців села з урною для голосування, залучала односельців до участі у псевдореферендумі та роздавала бланки бюлетенів.

На підставі зібраних доказів слідчі Тернопільського управління СБУ заочно повідомили зрадниці про підозру за ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. За співпрацю з ворогом їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Оскільки на даний час підозрювана переховується від правосуддя на тимчасово не підконтрольній українській владі території, правоохоронцями проводяться комплексні заходи для її притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Тернопільській області за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.