Головна Новини У Тернополі через борги за комуналку заблокували майже 700 банківських рахунків

У Тернополі через борги за комуналку заблокували майже 700 банківських рахунків

Через борги за холодну воду тернополянам блокують банківські картки. Про це Суспільному розповів юрисконсульт комунального підприємства “Тернопільводоканал” Віталій Пошва.

Заступник начальника Тернопільського відділу державної виконавчої служби Василь Кущак каже, що з початку цього року споживачам “Тернопільводоканалу” заблокували близько 700 банківських рахунків.

Студентка Наталя з подругою прийшли до відділу розрахунків “Тернопільводоканалу”, щоб дізнатися, чи не мають заборгованості. Дівчата разом винаймають помешкання.

“Ми змінювали лічильник і за самі роботи сплачували теж. Ми подавали через сайт, але була якась помилка, чи ще щось. Тому ми зараз вияснили, відповідно, по тому сплатимо, що в нас там вийшло”.

Студентка Наталя, боги за воду

За комунальні послуги прийшла заплатити студентка Наталя. Суспільне Тернопіль

Начальник відділу розрахунків населення Руслан Бурмас говорить, що за послуги з водопостачання і водовідведення жителі Тернополя та довколишніх сіл, які є споживачами Тернопільводоканалу, заборгували підприємству 58 мільйонів гривень.

Начальник відділу розрахунків населення Руслан Бурмас, блокування карток за борги, тернопіль

Руслан Бурмас. Суспільне Тернопіль

Юрисконсульт “Тернопільводоканалу” Віталій Пошва каже, що із боржників примусово стягуватимуть гроші, можуть заблокувати банківські картки.

“Це можуть бути дебетові картки, це можуть бути кредитні картки, на які людина отримує певні грошові надходження, це може бути і заробітна плата громадянина. Відповідно до індивідуального договору про надання послуг, споживачі зобов’язані щомісячно оплачувати послуги. Якщо споживачі цього не роблять, то це є підставою для того, щоб наше підприємство звернулося до суду з метою стягнення такої заборгованості”.

Юрисконсульт "Тернопільводоканалу" Віталій Пошва, блокування банківських карток, Тернопіль

Віталій Пошва. Суспільне Тернопіль

Заступник начальника Тернопільського відділу державної виконавчої служби Василь Кущак повідомив, що з початку цього року заблокували близько 700 банківських рахунків споживачам, які заборгували за послуги “Тернопільводоканалу”.

“Комунальне підприємство “Тернопільводоканал” звертається до суду щодо видачі виконавчих документів про стягнення з боржників заборгованості. Надалі, коли суд вже виносить рішення, такі виконавчі документи вони пред’являють до нас для примусового виконання. У нас вони реєструються в автоматизованій системі виконавчого провадження. Державний виконавець в процесі примусового виконання відкриває виконавче провадження, виносить постанови про стягнення витрат на проведення виконавчих дій, стягнення виконавчого збору, арешт майна та коштів боржника. Всі ці постанови виносяться одночасно з відкриттям виконавчого провадження. За допомогою електронного обміну вказані постанови надсилаються в банківські установи і, відповідно, банківські установи вже блокують, арештовують рахунки боржникам. Далі державний виконавець направляє відповідні запити в банківські установи щодо суми залишку акумульованих коштів, які є на рахунках боржника, і направляє платіжні інструкції щодо списання коштів з арештованих рахунків”.

Заступник начальника Тернопільського відділу державної виконавчої служби Василь Кущак, блокування карток за комунальні послуги, Тернопіль

Василь Кущак. Суспільне Тернопіль

Василь Кущак каже, що з січня цього року по сьогоднішній день виконавцями Тернопільського міського відділу відкрито 675 виконавчих проваджень на загальну суму 5 мільйонів.419 тисяч гривень на користь КП “Тернопільводоканал”.

“Із цієї кількості 241 виконавче провадження завершено фактично на суму мільйон 473 тисячі гривень, які безпосередньо перераховані КП “Тернопільводоканал”. Боржникам рекомендую не допускати заборгованості, вчасно оплачувати комунальні послуги, оскільки надходження виконавчого документа у виконавчу службу породжує для боржників додаткові санкції у вигляді стягнення з них виконавчого збору, який встановлений Законом України “Про виконавче провадження”, в розмірі 10 відсотків від суми заборгованості”.

Заступник начальника Тернопільського відділу державної виконавчої служби Василь Кущак, блокування карток за борги, Тернопіль

Заступник начальника Тернопільського відділу державної виконавчої служби. Суспільне Тернопіль

Віталій Пошва повідомив, що про ймовірне блокування карток боржникам надсилають попередження. Передаючи справи до суду, до кожного споживача підходять індивідуально.

“Конкретних критеріїв відбору боржників у нас немає. Однак ми аналізуємо кожного боржника окремо. Зокрема, беремо до уваги суму заборгованості, щомісячне нарахування та період виникнення такої заборгованості. Є ситуації, коли сума нарахування у боржника є незначною, наприклад 50 гривень щомісячно, однак боржник не бажає сплачувати вчасно за надані нашим підприємством послуги. Як наслідок, заборгованість набігає, вона є суттєвою і часовий проміжок, за який утворюється ця заборгованість, також є суттєвою. Що, як наслідок, спричиняє наше звернення до суду. У випадку, якщо заборгованість перед нашим підприємством погашена, наше підприємство видає довідку про відсутність заборгованості і виконавче провадження стосовно особи боржника закривається”.

Юрисконсульт "Тернопільводоканалу" Віталій Пошва, блокування карток за борги

Віталій Пошва. Суспільне Тернопіль

Тернополянка Катерина Ільницька розповідає, боргів за комунальні послуги не допускає, тому проблем з блокуванням банківських карток у неї не було.

“Ми стараємося платити послуги комунальні чи вода, чи тепло, чи газ. Стараємося платити вчасно. А чому вчасно, бо в нас зараз ще є субсидія. І вони ще кажуть, якщо не платити вчасно, то субсидію вони скасують. Як не було субсидії, то ми теж старалися заплатити вчасно. Хіба що заборгованість могла становити два місяці, не більше”.

Тернополянка Катерина Ільницька, блокування карток за комунальні платежі, Тернопіль

Катерина Ільницька. Суспільне Тернопіль

Адвокат Василь Михалюк розповідає, допомагає у суді відстоювати інтереси людям, які заборгували за комунальні послуги, а також тим, хто вважає, що заборгованість їм нарахували безпідставно.

“От мій клієнт, в нього була заборгованість перед НАК “Нафтогаз України”, але він вважає, що в нього цієї заборгованості немає. Проте НАК “Нафтогаз України” звернувся у Тернопільський міськрайонний суд з відповідною заявою. Її розглянули і видали судовий наказ про стягнення з нього певної суми коштів, у зв’язку з чим державна виконавча служба заблокувала усі його рахунки, картки, тобто, всі банківські рахунки. Ми звернулися в суд, надали відповідну заяву з аргументацією, в якій вказуємо, що НАК “Нафтогаз України” неправильно виклав свої претензії до цієї фізичної особи. Тепер суд розгляне нашу заяву і, можливо, якщо буде вважати, що цих підстав достатньо, скасує судовий наказ і рахунки будуть розблоковані”.

Адвокат, Василь Михалюк, блокування карток через борги за комунальні послуги, Тернопіль

Адвокат Василь Михалюк. Суспільне Тернопіль

У випадку, коли підприємство, яке надає комунальні послуги, подає на боржника до суду — варто прийти на судове засідання, каже адвокат.

“Коли організація звертається в суд, призначається судове засідання і та людина отримує повістку. Бажано приходити в судове засідання і пояснювати причину виникнення заборгованості. Якщо цього не сталося, потім на адресу реєстрації особи приходить копія судового наказу. З моменту отримання судового наказу, у людини є 15 днів на оскарження. Тоді вже бажано скористатися цією можливістю. Відповідно, написати заяву у суд про скасування судового наказу, де якраз і викласти свої аргументи, чому ви вважаєте, що судовий наказ потрібно скасувати. Суди це розглядають і виносять відповідні рішення”, — говорить Василь Михалюк.