У навчально-тренінговому центрі навчально-наукового інституту медсестринства Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського азам надання домедичної допомоги навчилося понад 600 вчителів загальноосвітніх шкіл міста. Це один з перших і наймасштабніших проектів в Україні щодо здобування цивільним населенням навичок рятування життя в екстремальних умовах. Організований він спільними зусиллями викладачів і студентів ТДМУ, міськими управлінням освіти та науки і відділом охорони здоров’я, а також Тернопільським методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу. 24 грудня відбувся завершальний етап навчань.
«Сьогодні найважливішим побажанням напередодні новорічно-різдвяних свят є встановлення миру в нашій країні. Тож бажаю вам миру і спокою, щоб перемога у цій війні відбулася з якомога меншими втратами життів наших воїнів.
Хочу сказати, що наш університет відразу відреагував на всі події, які відбулися цього року в Україні. Ще під час Майдану ми зрозуміли, що повинні відгукнутися на запити громадянського суспільства, а саме допомогти оволодіти навичками надання домедичної допомоги. З перших днів започаткування безкоштовних навчань для цивільного населення відразу було багато бажаючих і цікавість до цього не зменшується. У той час цю ідею запропонував і всіляко підтримував ректор університету Леонід Ковальчук. Наш заклад став великою волонтерською родиною – було залучено висококваліфікований викладацький ресурс та надано приміщення, манекени, обладнання. У будь-який момент майже сто інструкторів готові навчати бажаючих цим умінням», – зазначила проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ТДМУ, професор Надія Ярема.
Вона наголосила на тому, що, на жаль, понад 60% втрат людських життів під час бойових дій на Сході трапляються від невчасно зупиненої кровотечі. За її словами, волонтери, які здобули навички надання самодопомоги і долікарської допомоги і сьогодні пішли добровольцями на фронт, зменшують кількість втрат серед бійців. Надія Іванівна відзначила, що від початку курсів з домедичної допомоги ТДМУ дав важливі практичні навички понад 2200 тернополян.
Доцент кафедри невідкладних станів Роман Ляхович розповів, що «24 грудня завершився тривалий марафон, який розпочався наприкінці березня цього року. Звичайно, якщо тернополяни бажатимуть навчатися в наступному році, то ми продовжимо цей проект. В навчально-тренінгову центрі ТДМУ сформовано 11 станцій, кожна з яких передбачає активну участь слухачів і практичне відпрацювання навичок. Ми задіяли кращих викладачів клінічних кафедр і студентів-ентузіастів. Діє ще один навчально-тренінговий центр на базі Центру екстреної допомоги і медицини катастроф (на вулиці Рєпіна, 11), де вже понад місяць викладачі ТДМУ навчають школярів основам надання домедичної допомоги. Ці курси триватимуть до завершення цього навчального року».
Методист з основ здоров’я Тернопільського методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Лариса Козловська зазначила, що з кожної школи зголосилося вчитися по 20 вчителів. В подальшому вони стануть тренерами для своїх колег у загальноосвітніх закладах. Вона також висловила подяку адміністрації, викладацькому і студентському колективу ТДМУ за допомогу, підтримку та розуміння.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.