Копичинецький митець Омелян Петрович Фейло малює з раннього дитинства. Нині він розписує гільзи та продає їх, а виручені кошти передає на допомогу нашим військовим.
Серце митця болить за ситуацію, що спіткала Україну, адже за свої майже 90 років багато пережив, добре розуміє, що таке війна, переселення.
В останні роки митець чимало уваги приділяв іконопису. Багато іконостасів у Копичинецькій громаді було виготовлено саме Омеляном Петровичем, якого земляки знають як талановитого художника та живописця.
Народився Омелян Фейло 21 січня 1934 року на території Польщі, з родиною був вимушено переселений у Жабинці на Гусятинщину. Закінчив Львівський університет, за фахом – вчитель–географ, але 29 років працював у місцевій колонії.
Чоловік розповідає, що з малих літ любив малювати, а з кожним роком тільки вдосконалював свою майстерність. Вів гурток «Умілі руки».
У місцевому театрі Ореста Савки малював декорації, любив писати портрети Лесі Українки, Тараса Шевченка, Івана Франка, зображати українські краєвиди. Згодом взявся за іконопис.
Малював і вдома, і на природі, і в церквах, займався різьбою. Тепер працює з тубусами. На одному з перших відобразив підірваний російський корабель. Тепер свої роботи доповнює шевченківськими цитатами: «Борітеся -поборете», «Хай вам Бог помагає».
«Мої роботи є не лише в Україні, а й за кордоном, – каже Омелян Петрович Фейло. – У цей важкий воєнний час своїм мистецтвом я намагаюся допомогти нашим хлопцям-патріотам, які проливають кров за рідну Україну».
Галина ВАНДЗЕЛЯК, газета “Свобода”