Головна Новини У школі Тернополя почав працювати капелан

У школі Тернополя почав працювати капелан

У Тернопільській загальноосвітній школі №11 почав працювати капелан. Єпархія Української греко-католицької церкви та навчальний заклад уклали договір. Згідно з ним духовним наставником учнів та вчителів став отець Роман Підгайний, повідомляє Суспільне.

Він розповів Суспільному, що з учнями одинадцятої школи спілкується майже три роки. Щоб стати шкільним капеланом, пройшов спеціальні курси в патріаршій комісії УГКЦ. Вони тривали три місяці.

Роман Підгайний, шкільний, освітній капелан

Роман Підгайний, шкільний капелан. Фото: Суспільне Тернопіль

“Шкільне капеланство полягає в супроводі дітей, молоді до майбутнього. Шкільний капелан — це особа, яка дозволить їм почуватися в безпеці, коли їх буде щось турбувати. Вони можуть прийти, розповісти все, що сталося. Тоді починаємо вирішувати справи, які дитина боїться комусь відкрити. Також шкільний капелан — це людина, яка підтримує викладацький колектив, бо праця з дітьми не є легкою”.

Третьокласники готуються до першої сповіді та причастя. Разом з отцем Романом Підгайним вони прийшли на урок катехизму до храму. Це позакласний урок. Кожне заняття розпочинають з молитви.

Злата Гудак, учениця Тернопільської ЗОШ №11

Злата Гудак, учениця Тернопільської школи №11. Фото: Суспільне Тернопіль

“Я дізнаюся про Бога, Ісуса Христа, про церкву, небеса та рай”, — говорить учениця Злата Гудак.

Микола Дерецький, учень Тернопільської ЗОШ №11

Микола Дерецький, учень Тернопільської школи №11. Фото: Суспільне Тернопіль

“Я дізнаюсь багато цікавого і мені подобається, коли ми вчимо різні молитви. Люблю молитися до Бога”, — сказав учень Тернопільської школи №11 Микола Дерецький.

Емілія Поважна, учениця школи №11

Емілія Поважна, учениця Тернопільської школи №11. Фото: Суспільне Тернопіль

“Ми вчимо різні теми і повторюємо їх кожного разу. Коли приступаємо до нових тем, то все стає цікавіше й цікавіше”, — розповіла учениця тернопільської школи №11 Емілія Поважна.

Заняття з шкільним капеланом у храмі

Заняття з капеланом у храмі. Фото: Суспільне Тернопіль

Заступниця начальниці Тернопільського міського управління освіти Ірина Сум повідомила, 11 школа — перший навчальний заклад в Тернополі, який офіційно має свого капелана. У шкільній програмі на цей рік капеланство в школі не передбачене.

Ірина Сум, заступниця начальниці управління освіти Тернопільської міськради

Ірина Сум, заступниця начальниці Тернопільського управління освіти. Фото: Суспільне Тернопіль

“Участь освітніх, шкільних капеланів буде розвиватися в закладах середньої освіти міста Тернополя. Для багатьох країн притаманне таке поняття як “освітній і шкільний капелан”. Це, в першу чергу, велика допомога шкільним психологам. Якщо це факультатив, він зобов’язує дітей до уроку, до навчання. Має бути внутрішня потреба для спілкування з духівником”.

Діти готуються до першого причастя у храмі Тернополя

Діти готуються до Першого причастя у храмі. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Ірини Сум, у кожному навчальному закладі самі вирішують, чи потрібен їм шкільний капелан.