![5967123c9204ddb8](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/02/5967123c9204ddb8-640x359.jpg)
У Тернопільській загальноосвітній школі №11 почав працювати капелан. Єпархія Української греко-католицької церкви та навчальний заклад уклали договір. Згідно з ним духовним наставником учнів та вчителів став отець Роман Підгайний, повідомляє Суспільне.
Він розповів Суспільному, що з учнями одинадцятої школи спілкується майже три роки. Щоб стати шкільним капеланом, пройшов спеціальні курси в патріаршій комісії УГКЦ. Вони тривали три місяці.
![Роман Підгайний, шкільний, освітній капелан Роман Підгайний, шкільний, освітній капелан](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/2052d3f4ae966547.jpg)
Роман Підгайний, шкільний капелан. Фото: Суспільне Тернопіль
“Шкільне капеланство полягає в супроводі дітей, молоді до майбутнього. Шкільний капелан — це особа, яка дозволить їм почуватися в безпеці, коли їх буде щось турбувати. Вони можуть прийти, розповісти все, що сталося. Тоді починаємо вирішувати справи, які дитина боїться комусь відкрити. Також шкільний капелан — це людина, яка підтримує викладацький колектив, бо праця з дітьми не є легкою”.
Третьокласники готуються до першої сповіді та причастя. Разом з отцем Романом Підгайним вони прийшли на урок катехизму до храму. Це позакласний урок. Кожне заняття розпочинають з молитви.
![Злата Гудак, учениця Тернопільської ЗОШ №11 Злата Гудак, учениця Тернопільської ЗОШ №11](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/75f0e3d8e8053ee2.jpg)
Злата Гудак, учениця Тернопільської школи №11. Фото: Суспільне Тернопіль
“Я дізнаюся про Бога, Ісуса Христа, про церкву, небеса та рай”, — говорить учениця Злата Гудак.
![Микола Дерецький, учень Тернопільської ЗОШ №11 Микола Дерецький, учень Тернопільської ЗОШ №11](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/3a6aab5e7d23bbdf.jpg)
Микола Дерецький, учень Тернопільської школи №11. Фото: Суспільне Тернопіль
“Я дізнаюсь багато цікавого і мені подобається, коли ми вчимо різні молитви. Люблю молитися до Бога”, — сказав учень Тернопільської школи №11 Микола Дерецький.
![Емілія Поважна, учениця школи №11 Емілія Поважна, учениця школи №11](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/965e5e9bd57542b0.jpg)
Емілія Поважна, учениця Тернопільської школи №11. Фото: Суспільне Тернопіль
“Ми вчимо різні теми і повторюємо їх кожного разу. Коли приступаємо до нових тем, то все стає цікавіше й цікавіше”, — розповіла учениця тернопільської школи №11 Емілія Поважна.
![Заняття з шкільним капеланом у храмі Заняття з шкільним капеланом у храмі](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/c1aacdcdadf140f9.jpg)
Заняття з капеланом у храмі. Фото: Суспільне Тернопіль
Заступниця начальниці Тернопільського міського управління освіти Ірина Сум повідомила, 11 школа — перший навчальний заклад в Тернополі, який офіційно має свого капелана. У шкільній програмі на цей рік капеланство в школі не передбачене.
![Ірина Сум, заступниця начальниці управління освіти Тернопільської міськради Ірина Сум, заступниця начальниці управління освіти Тернопільської міськради](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8212c1fd8d49c184.jpg)
Ірина Сум, заступниця начальниці Тернопільського управління освіти. Фото: Суспільне Тернопіль
“Участь освітніх, шкільних капеланів буде розвиватися в закладах середньої освіти міста Тернополя. Для багатьох країн притаманне таке поняття як “освітній і шкільний капелан”. Це, в першу чергу, велика допомога шкільним психологам. Якщо це факультатив, він зобов’язує дітей до уроку, до навчання. Має бути внутрішня потреба для спілкування з духівником”.
![Діти готуються до першого причастя у храмі Тернополя Діти готуються до першого причастя у храмі Тернополя](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/1fa605f1bb8d0aed.jpg)
Діти готуються до Першого причастя у храмі. Фото: Суспільне Тернопіль
За словами Ірини Сум, у кожному навчальному закладі самі вирішують, чи потрібен їм шкільний капелан.