Із кожним роком кількість незвичних імен у Тернополі збільшується, кажуть експерти. І застерігають, що імена мають енергетику, яка впливає на життя людини. Тому вибір треба робити зважено.
Серед хлопців — Саїд і Таурель. Також, за її словами, часто дітей називали нетрадиційними іменами. Серед них — Амалія, Кароліна, Анжеліка, Юстинія, Емілія, Сюзанна, Аліса, Божена, Евеліна, Нодіра, Віолетта, Мілана, Аріна, Неоніла, Ніно, Тереза, Кіра, Еліза, Афія, Жасмин, Ніколь, Аріадна, Емануель.
Хлопчикам батьки давали імена Нікіта, Марк, Ілея, Давид, Тадей, Тимур, Серхіо, Родіон, Саїд, Серафим, Едвін, Гордій, Таурель, Роланд, Пауль, Ратмір, Ельдар, Крістіан.
— Яке незвичне та дивне ім’я батьки не захотіли б дати своїй дитині, ми не можемо відмовити їм у реєстрації, — продовжує чиновниця. — У нас немає обмежень у виборі імені для дитини. Єдина вимога — воно повинне мати не більше двох слів. Тож батьки пишуть заяву, вказують у ній те ім’я, яке хочуть дати дитині, і ми оформляємо свідоцтво. Звичайно ж, буває, що ми пояснюємо батькам, що ім’я написане чи звучить неграмотно. Але це тільки поради, а остаточний вибір все одно роблять вони.
Змінюють імена і прізвища 150 разів на рік. Часто буває й таке, каже пані Ветлінська, що через певні обставини батьки змінюють ім’я дитини. Особливо часто це стається при всиновленні. Адже хочуть, щоб маля носило те ім’я, яке їм подобається. Змінюють імена та прізвища щороку близько 150 разів.
— Останні випадки серед найбільш незвичних змін імен — Вікторія поміняли на Фатіма, Кароліна – на Кароль, — пригадує жінка. — Серед прізвищ – Сало поміняли на Хемме, Мацишин на Шенціс, а Гуменюк на Ігумен.
У цьому разі тернополянам також не можуть відмовити. Люди пишуть заяву, вказують причину зміни прізвища, і у РАЦСІ реєструють нове ім’я чи прізвище.
Проте, за словами тернопільського астролога і космопсихолога Івана Круп’яка, до вибору імені батькам варто поставитися надзвичайно серйозно.
— Ми усі вже давно не носимо давніх слов’янських імен, — каже він. — Із них залишилися тільки деякі – Ольга, Ярослава, Володимир, Владислав.
Ці імена завжди можна розшифрувати. Наприклад, Володимир – володар миру (світу). А от сучасні — ні. За словами пана Круп’яка, українська нація “вимирає”, адже справжніх українських імен у нашій державі залишається все менше.
— Окрім того, кожне ім’я має певну енергетику, — додає він. — Тому до вибору імені дитини потрібно підходити дуже зважено. У жодному разі не варто “вестися” на модні течії запозичення чужих імен. Адже саме ім’я у першу чергу визначає долю людини.
Щодо так званих подвійних імен, то чоловік вважає таку практику взагалі неприпустимою.
— Людина має здатність звикати до одного імені, із яким вона себе асоціює, — каже він. — А коли людина одна, а імен — два, то це вже ненормально. Це своєрідне роздвоєння особистості, про це повідомляє 20 хвилин