Головна Новини У 2023 на Тернопільщині лікарі виконали 9 операцій з трансплантації

У 2023 на Тернопільщині лікарі виконали 9 операцій з трансплантації

Незважаючи на війну в Україні, галузь трансплантації продовжує розвиватися. Наші лікарі успішно пересаджують серце, легені, нирки, печінку, підшлункову залозу, збільшилася кількість трансплантацій кісткового мозку.

У 2023 на Тернопільщині лікарі виконали 9 операцій з трансплантації:

2-трансплантації серця

5-трансплантацій нирок

2-аутотрансплантації серця.

Загалом за 2023-ій рік в Україні лікарі успішно освоїли нові види трансплантацій і вперше провели унікальні для країни операції: трансплантували підшлункову залозу, здійснили спліт-трансплантацію печінки (донорський орган розділили й пересадили двом реципієнтам), без допомоги закордонних колег пересадили пацієнту легені.

Збільшилося число трансплантацій кісткового мозку. У 2022 році було проведено 223 пересадки стовбурових клітин, а в 2023 – 340, з них 43 – від неродинного донора.

Зросла кількість прижиттєвих згод на посмертне донорство і згод на донорство рідних, яким констатували смерть мозку.

Ліки в пострансплантаційному періоді стали ще доступнішими. Від лютого 2023 року препарати імуносупресії внесли до реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації – їх можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою. Цією можливістю скористалися уже 1055 пацієнтів, виписано 4459 рецептів.

Уряд прийняв постанову, яка визначила порядок ввезення з-за кордону донорської крові та її компонентів у випадках нагальної потреби. Але наразі державна система крові забезпечує усі потреби й запити медичних закладів в донорській крові без допомоги країн-партнерів. Фахівці працюють над реалізацією постанови, яка дає змогу переливати донорську кров пораненим бійцям на догоспітальному етапі. Триває процес навчання бойових медиків, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.