![511162284efc6a8e](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/02/511162284efc6a8e-640x360.jpg)
Науковці Національного природного парку “Дністровський каньйон” догодовують вечірниць дозірних і пергача пізнього. Це червонокнижні кажани, яких передали жителі Тернополя.
Про це повідомляють на сторінці НПП “Дністровський каньйон” у соцмережі.
Колонію вечірниць дозірних чисельністю 120 особин передала тернополянка Олена, йдеться у повідомленні.
“Торік у грудні при ремонті балкону в Тернополі виявили колонію вечірниць дозірних. Господиня житла акуратно переклала звірят у картонний ящик і привезла їх до Заліщиків”.
Науковці з’ясували, що кажани мають достатню вагу для зимівлі, тому їх перевели в стан гібернації (зимового сну). При плановому огляді та зважуванні виявили ослаблених тварин. Їх почали догодовувати, щоб вони успішно продовжили “зимовий сон”.
![Тетяна Микитюк, молодша наукова співробітниця НПП “Дністровський каньйон" підгодовує кажанів Тетяна Микитюк, молодша наукова співробітниця НПП “Дністровський каньйон" підгодовує кажанів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6b04592ff3fce744.jpg)
Тетяна Микитюк, молодша наукова співробітниця НПП “Дністровський каньйон”. Фото: НПП “Дністровський каньйон”
Тернополянка Наталя теж передала науковцям рукокрилого. Його вид — пергач пізній. Він зараз також перебуває на догодовуванні.
![Кажан пергач пізній п'є воду Кажан пергач пізній п'є воду](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/b3864c7c8a6d4671.jpg)
Пергач пізній п’є воду. Фото: НПП “Дністровський каньйон”
“У квітні, коли буде тепло, кажанів випустять у природне середовище. Справа не тільки в тому, що набридливої комашні стане менше, а в тому, що доброти й справедливості у ставленні до природи стає більше”.