Головна Новини Тернопільська облрада проти приватизації Почаївської Лаври

Тернопільська облрада проти приватизації Почаївської Лаври

43 сесія розпочалася хвилиною мовчання, якою депутати вшанували визначного командира УПА Романа Шухевича. Напередодні, 5 березня, минуло 62 роки від дня загибелі видатного генерал-хорунжого УПА, Героя України.

Депутати прийняли запропонований порядок денний. Таким чином до уваги депутатів винесено 60 питань.

Вже вкотре голова Тернопільської обласної виборчої комісії проігнорував депутатський корпус і не з’явився на сесію. Тому питання про «Інформацію голови Тернопільської обласної виборчої комісії про рішення Тернопільської обласної виборчої комісії щодо визнання обраними депутатами наступних за черговістю кандидатів в депутати у виборчих списках відповідних місцевих організацій партій» в черговий раз було відкладено. І знову депутати обласної ради звернули увагу на бездіяльність правоохоронних органів..

Одним із ключових питань порядку денного став проект звернення депутатів Тернопільської обласної ради до керівництва країни щодо недопущення прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)”. Член фракції ВО «Свобода» Богдан Гачкевич запропонував проект звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної Ради України Литвина В.М., Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. щодо недопущення прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)”. А також наголосив на тому, що громада Тернопільщини протестує проти передачі українських святинь українській православній церкві Московського патріархату та повідомив про те, що аналогічні рішення прийняли ряд районних та місцевих рад Тернопілля.

Дещо іншу редакцію звернення запропонувала представник фракції «Єдиного центру» Світлана Демчук.

Прийняття проекту рішення за основу голосувалося в поіменному режимі. Опрацювавши усі пропозиції, врахувавши зауваження представників різних фракцій (окрім фракції «Партії регіонів»,яка виступала проти рішення) сесія прийняла звернення до керівництва держави щодо відкликання із Верховної Ради України Законопроекту 9096. – повідомляє прес-служба.