Головна Новини Скандальний перинатальний центр знову обіцяють добудувати

Скандальний перинатальний центр знову обіцяють добудувати

perunatalПитання ефективного використання коштів, виділених з держбюджету на реконструкцію комунального закладу обласної ради Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина», підняли на робочій нараді під головуванням виконувача обов’язків директора управління капітального будівництва Тернопільської ОДА Віктора Кузяка.
Варто зазначити, що 25 800 мільйонів гривень для реконструкції Тернопільського перинатального центру виділені кабміном за сприяння депутатів партії «Блок Петра Порошенка» Степана Барни, Олега Барни, Тараса Юрика, Ігоря Побера та Миколи Люшняка.
«Кошти необхідно розподілити так, аби використати їх максимум раціонально, — підкреслив Віктор Кузяк. — У першу чергу, повинен повноцінно працювати пологовий корпус та операційна. Вже створена робоча група, розроблений відповідний проект. До кінця тижня, на наступній робочій зустрічі будуть визначені точні суми та об’єми запланованих робіт».

Всі роботи планують завершити вже до кінця року, аби жінки мали змогу народжувати у комфортних умовах. В палатах перебуватимуть не від 5 до 10 осіб, як сьогодні. Кімнати з усіма зручностями будуть розраховані максимум на 1-2 породіллі.
Нагадаємо, у першу чергу заплановано проведення робіт стосовно забезпечення корпусу джерелами теплоенергопостачання та водопостачання. У планах — устаткування системи вентиляції.

До слова, Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» — єдиний в області заклад охорони здоров’я ІІІ рівня з надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим з групи високого ризику, що потребують високої інтенсивності лікування на основі використання сучасних перинатальних технологій. Реконструкцію закладу, яку розпочали у 2012 році та згодом припинили. Починаючи з 2013 року роботи не проводились.