Головна Новини “Сектоведіньє” – один із предметів, який викладали дітям у Миколаївському соборі у...

“Сектоведіньє” – один із предметів, який викладали дітям у Миколаївському соборі у Кременці

Директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин оприлюднив деякі книжки та зошити, власне чому і яким наукам вчили дітей у Миколаївському соборі, який раніше належав прихильникам московського патріархату. 

Серед наук – усі книжки до речі на російській мові – “История христианской церкви”, “Конспект по сектовєдєнню”, а також відповідні конспекти у зошитах, пишуть Тернополяни.

На дошці пише російською мовою, натомість на стінах діти писали українською. 

“Пройшов деякий час, вляглись емоції і тепер час дати об’єктивну оцінку подій, деяких аспектів! Зокрема, що стосується “так званого виселення” і перебування неповнолітніх у келіях Миколаївського собору – пам’ятки архітектури національного значення, та функціонування “так званого (юридично не існуючого) Кременецького духовного училища УПЦ МП” і тд. Цікаво, чи ті діти вчилися? І питання, – якої “грамоти”? І якою мовою? Я тепер задумуюсь про збереження цих “графіті”, адже це теж частина нашої історії, якою б вона іронічною не була, але це теж історія! Друге питання, що це за предмет такий викладали як “Сектоведіньє”? Для історії я приберіг примірник конспектів і покажу охочим! Є ще багато питань без відповідей! Зрештою, читайте графіті))) Для зацікавлених журналістів зрадістю проведу екскурсію”, – відзначив Всиль Ільчишин. 

Нагадаємо, раніше дане приміщення належало прихильникам московського патріархату і тільки після рішення суду, за допомогою поліції звідти вдалося виселити послушників мп. 

Тоді прихильники мп заявили, що поліція та директор заповідника викидали дітей, які там жили і навчалися, на вулицю.