19 500 євро виділила Реміснича палата Дрездена на облаштування нової майстерні для майбутніх сантехніків у ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі». Відтепер учні відточуватимуть свої професійні навички на сучасному демонстраційному обладнанні.
Проєкт реалізовано в межах німецько-українського партнерства «Професійна освіта між Ремісничою палатою Дрездена та закладами професійної освіти заходу України».
«Наш проєкт працює в Україні з 2021 року. Співпрацюємо з трьома профтехзакладами освіти у Львові, Рівному та Тернополі. Основна мета такої співпраці — зробити професійну освіту популярною в Україні, модернізувати її теоретичні та практичні складові, щоб підвищити якість підготовки кадрів. У рамках проєкту Реміснича палата виділила майже 20 000 євро на облаштування навчальної майстерні для сантехніків у Тернопільському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі».
Нове обладнання дозволяє учням вдосконалювати свої навички, працюючи з реальними технологіями, які використовуються на підприємствах.
«Це прекрасно, бо молоді фахівці будуть одразу підготовленими до вимог ринку праці, конкурентоспроможними спеціалістами. Це дозволить їм легше знайти роботу й одразу претендувати на хороші посади», — каже пані Юлія.
Першокурсниця Оля Мельник у захваті від нової майстерні. До речі, Оля — єдина дівчина серед студентів, яка обрала фах монтажника санітарно-технічних систем та устаткування, простіше кажучи — сантехніка.
«Я побачила заклад у соцмережах, і він мені дуже сподобався. Одразу вирішила, що буду тут навчатися. Обрати цю професію мене надихнув дідусь, який працював інженером і власноруч створював багато корисних речей для дому. Я завжди спостерігала за його роботою й захоплювалася майстерністю».
Попри певний скептицизм рідних щодо вибору професії, з часом вони побачили її рішучість і підтримали прагнення стати професіоналом.
«Те, що сантехнік — це лише чоловіча професія, — абсолютний міф. Мені дуже подобається вчитися. А тепер ще й маємо нову сучасну майстерню, завдяки проєкту між Дрезденською ремісничою палатою та нашим училищем. Нове обладнання дозволяє нам не лише вивчати теорію, а й здобувати практичні навички. Практику ми любимо більше, ніж теорію. Ця майстерня стала місцем, де ми можемо експериментувати, мріяти, вчитися новому та впевнено готуватися до майбутньої професії. Я дуже хотіла б поїхати в Німеччину, щоб побачити, як там навчаються мої однолітки».
В училищі наголошують, що завдяки цій співпраці вдалося обладнати сучасну навчальну сантехнічну майстерню, яка відповідає європейським стандартам.
«Новітнє обладнання, яке ми отримали, не лише забезпечує якісний навчальний процес, а й дозволяє здобувачам освіти опановувати практичні навички на професійному рівні, необхідному для успішної роботи в сучасних умовах. Особливо цінуємо підтримку Ремісничої палати у впровадженні нових технологій та її багаторічний досвід у сфері дуальної освіти. Ми вдячні за фінансову підтримку профорієнтаційної кампанії 2024 року, цікаві та результативні поїздки до Дрездена для студентів, викладачів і майстрів виробничого навчання. Це партнерство є чудовим прикладом того, як спільні зусилля сприяють вдосконаленню професійної освіти. Ми сподіваємося на продовження співпраці й упевнені, що наша спільна робота відкриє нові можливості для підготовки висококваліфікованих фахівців», — каже Тетяна Бартіш, заступниця директора.
Довідка:
Реміснича палата Дрездена – що це за організація?
Handwerkskammer Dresden — один з найпотужніших статутних органів у Східній Німеччині, який захищає інтереси ремісників уже понад 120 років. Основна мета Ремісничої палати — підтримка, розвиток і регулювання ремісничої діяльності.Система Ремісничих палат у Німеччині, включно з Дрезденською, існує з 1900 року. Вже 124 роки палата підтримує розвиток ремісничих професій у регіоні Саксонія. Реміснича палата Дрездена представляє інтереси понад 22 000 підприємств, надаючи консультації, навчання і підтримку як компаніям, так і студентам.
Окрім того, реміснича палата є одним із трьох важливих стовпів, на які опирається система дуальної освіти, серед яких:
• Підприємство
• Професійна школа
• Реміснича палата
Вона визначає стандарти освіти, контролює якість, визначає вміст навчання, проводить іспити і т.д. Така система є найбільш ефективною для профтехучилищ, адже поєднує теоретичне навчання в школах з практикою на підприємствах. Це дозволяє студентам отримувати реальні навички, а підприємствам — кваліфікованих спеціалістів. Палата активно допомагає адаптувати нові технології у традиційні ремісничі професії та мотивує молодих фахівців розвивати свої навички. А ще Реміснича палата Дрездена проводить багато різних міжнародних проєктів, серед яких і допомога у розвитку професійно-технічної освіти. Так, в Україні діє проєкт «Партнерство у сфері професійної освіти між Дрезденською ремісничою палатою (HWK) та професійно-технічними навчальними закладами заходу України». Він фінансується Федеральним Міністерством з економічної співпраці та розвитку Німеччини, а виконавцем є Реміснича палата Дрездена. Саме вона тісно співпрацює зі своїми партнерами – професійними школами з Рівного, Тернополя та Львову.
Ціль проєкту – покращити підготовку фахівців-монтажників санітарно-технічних систем та устаткування(сантехніків). Адже саме вони виконують встановлення та ремонт систем центрального опалення, водопостачання, каналізації та водостоків. Також ці фахівці піклуються про енергоефективність та використання відновлювальних джерел енергії в житлових та офісних приміщеннях.
Основні напрямки:
- модернізація навчальних майстерень;
- підвищення кваліфікації викладачів;
- популяризація технічних професій серед молоді;
- адаптація німецьких стандартів дуальної освіти в українських училищах.