Головна Новини “Речі з кабінету забрав, а трудову книжку ще ні”: Михайло Головко подав...

“Речі з кабінету забрав, а трудову книжку ще ні”: Михайло Головко подав позов до суду

Михайло Головко подав позов до суду про визнання незаконним рішення сесії про його звільнення з посади голови обласної ради. Позов подали до Тернопільського окружного адміністративного суду 5 листопада.

Про це Суспільному розповів адвокат Михайла Головка Олександр Тананакін.

“Враховуючи те, що 26 жовтня відбувалося в стінах обласної ради, є прямим порушенням норм законодавства України, статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування, тому, відповідно, є всі підстави, щоб оскаржити це рішення. Я, звісно, цим скористався не заради того, що мені потрібна посада, а просто має бути верховенство права і всі мають дотримуватися закону. І мені прикро, що все ж таки тиск зі сторони голови адміністрації Володимира Труша на депутатський корпус, і в такий спосіб вони не хотіли дотримуватися законодавства. В тому числі, що було підписане розпорядження про скликання сесії 8 листопада з цим самим порядком денним, яким вони вимагали мого звільнення. І я готовий був скликати сесію, прийти і доповідати, виступити перед депутатами, багатьом подякувати, але, на жаль, вони цього дуже боялися”, — говорить Михайло Головко.

депутат облради

Михайло Головко. Фото: Суспільне Тернопіль

На запитання кого бачить на посаді голови облради, Михайло Головко відповів:

“Ну, по-перше, я вважаю, що мене незаконно звільнили. На сьогодні, я вважаю, що я ще є на цій посаді, а суд встановить правоту, наскільки це було правильним, чи неправильним рішенням ради. Тому, я думаю, час все розставить на свої місця. Речі свої з кабінету забрав уже, а трудову книжку не забирав ще. В мене вже записано там, що мене звільнено, згідно з рішенням сесії №807-14. Минулого тижня прихворів, не мав часу. Цього тижня може заберу”.

Як депутат обласної ради, продовжуватиме брати участь у сесійних засіданнях. Також чоловік розповів, чим займатиметься, якщо суд прийме рішення не на його користь.

“В мене багато є ідей і задумів, я їх зараз не буду озвучувати, але життя на посадах не закінчується. Я політик вже зі стажем і моя політична діяльність я не вважаю, що призупинена. Як на сьогодні, ключове завдання у мене це закрити ту справу, яку проти мене відкрили, як то кажуть, зшили білими нитками, яка розсипається. Вони розуміють, що вона безперспективна, тому і запобіжні заходи з мене всі зняті. Може через те і спішив хтось в раді, дуже хотіли, щоб до того часу, бо боялися, що коли мене виправдають і я доведу свою правоту, і їм буде важко протягнути голосування про звільнення моє”.

За коментарем щодо позову Михайла Головка кореспонденти Суспільно звернулися до Володимира Болєщука, який тепер виконує обов’язки голови облради. Він відповів, що наразі не готовий давати коментарі з цього приводу.

Питання про відставку обвинуваченого в отриманні хабаря Михайла Головка депутати розглянули на сесії 26 жовтня. Її скликали на вимогу більшості депутатів. Це рішення вони підтримали одноголосно.

Депутати двічі збирали підписи з вимогою до голови облради скликати сесію. 27 вересня зібрали та подали до апарату облради 23 з 64 підписів. Тоді про це повідомив представник фракції “Свобода” Тарас Дячун.

Голова обласної ради Михайло Головко на той час перебував у відпустці. Його заступник Володимир Болєщук сказав, що депутатські комісії працюють і готуються до засідання сесії.

3 жовтня Михайло Головко продовжив свою відпустку до 15 листопада і повідомив депутатам, що засідання сесії відбудеться в листопаді.

24 жовтня депутат від фракції “За майбутнє” Василь Хомінець знову ініціював збір підписів, щоб скликати сесію та розглянути питання про звільнення Михайла Головка з посади голови обласної ради. Підписалися 47 депутатів із 64, повідомив Василь Хомінець.