Таким чином 43 питання порядку денного так і не було розглянуто. Оскільки із 61 одного депутата, присутність яких необхідно для правочинності сесії, у залі було присутні лише 54 (фракція ВО «Свобода» – 35 із 37; фракція «Наша Україна» – 6 із 7; «Українська Народна Партія» – 7 із 11 ; «Єдиний центр» – 3 із 17; «Блок Литвина» – 1 із 5; фракція «Партія регіонів» – 1 із 14; позафракційні- 1 із 1), сесія так і не відбулася.
Наслідком того, що пленарне засідання 44 сесії було заблоковано, є неприйняті рішення стосовно змін до обласного бюджету, заяви до центральної влади щодо заборгованих державою Тернопільщині 203 мільйонів гривень, із них 48 мільйонів на оплату за енергоносії, решту – на виплату заробітної плати бюджетникам, та багато інших надзвичайно важливих для краян питань.
Голова обласної ради Олексій Кайда (відкликаний на день проведення сесії з відпустки) наголосив на тому, що зрив нинішнього пленарного засідання провладними фракціями є безвідповідальним, навіть злочинним кроком щодо жителів Тернопільщини. «Прийняття рішень щодо внесення змін до обласного бюджету – це не просто цифри, це –кошти, направлені на ремонт доріг, виплату заробітних плат, дотації на зміну тарифів у житлово-комунальній сфері. Сьогодні сесія мала прийняти звернення до центральних органів у зв’язку із заборгованістю перед областю у розмірі 203 мільйонів гривень. Своєю відмовою працювати провладні депутати залишають краян-бюджетників без заробітніх плат та змоги опалювати школи і лікарні,»- наголосив очільник облради та запропонував представникам усіх фракцій висловити своє ставлення щодо блокування роботи сесії.
Таким чином від фракції «Партії регіонів» виступив Павло Федик, який повідомив, що не знає, чому його однопартійці вирішили проігнорувати свої депутатські обов’язки.
Представники фракцій «Блоку Литвина» та «Єдиного Центру» від виступів відмовились.
Натомість Олег Сиротюк, уповноважений представник фракції ВО «Свобода», висловив своє обурення бездіяльністю провладних депутатів: «У тому, що Тернопільська ТВК заблокувала введення нових депутатів до обласної ради після виборів у 2010 році, простежується твердий намір виконавчої влади систематично блокувати роботу обласної ради. Наразі краяни можуть вкотре переконатись, хто ж насправді дбає про область». Погодились із колегою-свободівцем і представники «Нашої України» та Української Народної Партії. Зокрема, Олександр Стадник («НУ») підкреслив: «Через невиконання своїх депутатських обов’язків провладними депутатами не відбуваються засідання комісій, блокується робота сесій і, як наслідок, – мільйони гривень, які мають дійти до бюджетів рад базового рівня, до гаманця жителів Тернопілля, не доходять до адресатів». Володимир Гульовський (УНП) зауважив: «У той час, коли ми мали б розглядати контрольні цифри обласного бюджету на наступний рік, сесія через бездіяльність провладних фракцій не може прийняти зміни до бюджету за перше півріччя поточного року». Про відповідальність перед краянами говорив і позафракційний депутат Степан Барна.
Про пленарне засідання 44 сесії буде повідомлено додатково.
До слова, упродовж 40 хвилин, під час яких тривали виступи на сесії, зареєструвалось ще 4 депутати: від фракції ВО «Свобода» – Марія Чашка та Сергій Демчишин та від «Єдиного Центру» – Осип Гасюк і Ярослав Котовський.