Головна Новини Почаївська лавра знову стане наріжним каменем?

Почаївська лавра знову стане наріжним каменем?

почаївська лавра

почаївська лавраДепутати Верховної Ради України зареєстрували проект закону №9690 “Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій”, розповів народний депутат України (фракція Партії регіонів) Василь Горбаль, передає Інтерфакс-Україна

Відповідно до проекту, Кабінету Міністрів доручено в 3-місячний термін вирішити питання щодо передачі об’єктів, розташованих у Кременецькому районі, Свято-Богоявленському жіночому монастирю Тернопільської єпархії та Почаївській Свято-Успенській лаврі Української православної церкви (Московського патріархату), а об’єктів, розташованих в місті Києві, – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічому монастирю) УПЦ (МП) без права відчуження та зміни призначення переданих об’єктів.

За словами В.Горбаля, більшість депутатів підтримує повернення храмів та лавр Православній церкві. “Цей законопроект юридично правильно описує ситуацію, що склалася де-факто з лаврами, відновлює історичну справедливість, повертаючи Церкві відібрані в неї під час становлення радянської влади культові споруди”, – зазначив він.

Народний депутат також наголосив, що ухвалення цього проекту сприяє виконанню зобов’язань, узятих Україною у зв’язку з членством у Раді Європи.

Авторами законопроекту є народні депутати фракції Партії регіонів Андрій Деркач, В.Горбаль та Дмитро Шенцев, член фракції Народної партії Сергій Гриневецький, член фракції Комуністичної партії України Олександр Голуб, а також голова депутатської групи “Реформи заради майбутнього” (обраний за списком БЮТ) Ігор Рибаков.

На думку В.Горбаля, оскільки авторами законопроекту є депутати, що входять до різних фракцій Верховної Ради, практично немає сумнівів у тому, що його буде ухвалено на найближчій сесії ВР.

Він також висловив думку, що ухвалення цього законопроекту покладе край спробам використання політиками юридичних прогалин законодавства для підняття рейтингу на міжконфесійних протистояннях.

У законопроекті розмежовано повноваження місцевих адміністрацій та Кабінету Міністрів щодо передачі об’єктів, що є пам’ятками архітектури, визначено механізм встановлення суворого контролю над використанням цих об’єктів за призначенням. Передбачено також погодження з органами державної влади проведення ремонтних робіт і реконструкції.