Головна Новини “Плазми Хоптяна” дарують для директорів шкіл?

“Плазми Хоптяна” дарують для директорів шкіл?

Фото Номер один

Прокуратурою Бережанського району виявлено, що директори восьми загальноосвітніх шкіл протягом 3-ох робочих днів не передали наданий в якості подарунка телевізор на баланс школи, не створили комісії, не склали акт приймання-передачі подарунка та не видали відповідного наказу. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Загалом, у поточному році за втручанням прокурорів до відповідальності притягнуто 15 керівників освітніх закладів за порушення вимог антикорупційного законодавства щодо обмеження в отриманні подарунків посадовими особами.

Окрім того, під час перевірки у одному з районів встановлено, що директору дитячо-юнацької спортивної школи виплачено премію без рішення органу вищого рівня, внаслідок чого бюджету завдано шкоду на загальну суму майже 2 тис. грн.

Тільки після реагування прокуратури району неправомірно отримані кошти повернуто, а директору оголошено догану.

Прокурором ще одного з районів виявлено грубі порушення у діяльності районної станції юних техніків.
Зокрема, встановлено, що керівник двох гуртків з метою створення видимості проведення занять у гуртках, вніс в журнал планування та обліку роботи недостовірну інформацію, на підставі чого йому незаконно виплачено заробітну плату в загальній сумі понад 5 тис. грн.
Стосовно освітянина прокуратурою району складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, який судом розглянуто та винесено рішення про притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.

З аналогічних підстав органами прокуратури складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення щодо керівника гуртка ще однієї районної станції юних техніків у цьому ж районі, якому незаконно виплачено заробітну плату в загальній сумі біля 3 тис. грн. Постановою суду винну особу визнано винною та притягнуто до адміністративної відповідальності.

З метою відшкодування завданих збитків на загальну суму майже 8 тис. грн. прокурор району пред’явив до суду 2 позовних заяви, які розглянуто, задоволено та виконано.

Окрім того, органами прокуратури області порушено кримінальну справу відносно одного із керівників гуртка позашкільного навчального закладу за фактом привласнення бюджетних коштів, за ч.3 ст.191 КК України.

Встановлено, що педагог на 2007-2008 навчальний рік сформувала позакласний гурток «Фітодизайн» з 15 учнів, у який включила 7 школярів, які про існування гуртка не знали, відповідно, його не відвідували. У 2008-2009 роках – з 12 учнів, з яких 4-ро дітей його також реально не відвідували, а протягом 2009-2010 навчального року – з 13 учнів, з них 5-ро про існування гуртка не знали.

У результаті, керівнику гуртка безпідставно виплачено заробітної плату в сумі 15,5 тис. грн., чим завдано шкоду державному бюджету.

Ще одну кримінальну справу порушено органами прокуратури області щодо одного з директорів районного центру дитячої та юнацької творчості за фактом заволодіння чужим майном та службового підроблення. Керівник позашкільного закладу підробила документи з метою створення видимості існування двох гуртків, на підставі яких незаконно отримала з місцевого бюджету майже 8 тис. грн. заробітної плати.

Рішенням суду посадову особу визнано винною. За втручанням прокуратури завдані бюджету збитки відшкодовано.

На усунення порушень антикорупційного законодавства у сфері захисту прав і свобод дітей, а також причин та умов, які цьому сприяють, прокуратурою Тернопільської області внесено подання голові облдержадміністрації.