Сьогодні, 5 липня, на сесії Тернопільської облради не пройшло питання про створення виконавчого комітету облради, який би забрав повноваження в Тернопільської обласної адміністрації і взяв на себе всю повноту влади в області, повідомляє кореспондент «Номер один».
Ініціатор цього рішення депутат обласної ради від ВО “Свобода” Володимир Стаюра виступаючи перед колегами-депутатами зазначив: «Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні та Тернопільській області, загрозу національній безпеці України, беручи до уваги, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, керуючись статями 7, 38 і 140 Конституції України та ст. 10 і 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, пропоную Тернопільській обласній раді взяти на себе всю повноту влади та відповідальність за суспільно-політичну ситуацію в області. З метою організаційного та політичного забезпечення захисту конституційних прав громадян України та організації управління народним господарством області утворити виконавчий комітет Тернопільської обласної ради, який стане виконавчим та розпорядчим органом на території Тернопільської області. Тернопільській обласній раді пропоную затвердити тимчасове положення про виконавчий комітет Тернопільської обласної ради, визначити структуру виконавчого комітету Тернопільської обласної ради, обрати голову виконавчого комітету Тернопільської обласної ради, доручити голові виконавчого комітету Тернопільської обласної ради підготувати пропозиції щодо кількісного та персонального складу виконавчого комітету Тернопільської обласної ради та подати його на затвердження Тернопільській обласній раді”.
Це питання виникло після всім відомого і резонансного закону «Про засади державної мови», який, нагадаємо, був прийнятий 3 липня у Верховній Раді 248 голосами, більшість яких становили голоси Партії регіонів, блоку Литвина та комуністів. На думку пана Стаюри, оскільки в прийнятті цього закону приймали участь регіонали в повному складі, а тому не місце тернопільським регіоналам у станах ТОДА.
Ця пропозиція двічі ставилася для включення в порядок денний, але в обох випадках не набрала відповідної кількості голосів (відповідно 58 і 57 «за» за необхідного 61 голосу), відповідно дане питання навіть не обговорювалося депутатами.