Головна Новини На Тернопільщині знайшли рідкісний артефакт  VII століття до нашої ери (фото)

На Тернопільщині знайшли рідкісний артефакт  VII століття до нашої ери (фото)

Рідкісну та древню знахідку виявили на теренах Тернопільської області. 

Дослідники  розшукали комплекс кіммерійської кінської збруї чорногорівського типу. 

Така знахідка датується 7-8 ст. до н.е.

До слова, Кіммерійці й таври на території України в давнину – південними сусідами праслов’ян у IX–VII ст. до н. е. були кіммерійці. Жили вони в степах Північного Причорномор’я від Дону до Дунаю. Були дуже войовничими. Це перший народ на території України, назва якого дійшла до нас. Уперше про кіммерійців згадується у давньогрецьких поемах Гомера. Найбільше і найдостовірніше розповів про кіммерійців грецький історик V ст. до н. е. Геродот.

Згадки про них знаходимо також в ассирійських джерелах. Ассирійська назва “кімміраї” означає “велетні”.

Існує три версії щодо походження кіммерійців. Перша – це давньоіранський народ, який прийшов на землі України через Кавказ. Друга – кіммерійці з’явилися внаслідок поступового історичного розвитку праіранської степової культури, а їхньою прабатьківщиною було Нижнє Поволжя. Третя – кіммерійці були місцевим населенням.

Археологи знаходять речові пам’ятки кіммерійців у Північному Причорномор’ї, на Північному Кавказі, у Поволжі, на нижній течії Дністра та Дунаю. Кіммерійці були іраномовним народом.

Ранні кіммерійці вели осілий спосіб життя. Пізніше, у зв’язку з настанням посушливого клімату, вони стали кочовим народом і розводили, в основному, коней.

Джерело