Головна Новини На Тернопільщині заступник начальника Держпродспоживслужби брав побори з імпортера квітів

На Тернопільщині заступник начальника Держпродспоживслужби брав побори з імпортера квітів

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника начальника Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Тернопільській області, якого влітку минулого року викрили на хабарі. Гроші він вимагав з імпортера квітів.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що посадовець вимагав щомісячну данину від підприємства-імпортера квітів з Нідерландів. За законодавством, для розмитнення та подальшої реалізації квіти мають проходити фітосанітарний контроль. Чиновник встановив таксу за пришвидшене відібрання зразків у тисячу гривень з кожної вантажівки.

ДБР затримало посадовця під час передачі 13 тисяч гривень – частини коштів за ввезення квітів у серпні. https://dbr.gov.ua/…/na-ternopilshhini-dbr-vikrilo…

Він обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди та зловживанні впливом ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Фігурант повністю визнав свою провину й уклав угоду про визнання винуватості. Він зобов’язується перерахувати на потреби ЗСУ 230 тисяч гривень та штраф, який призначить суд.

Раніше за клопотанням ДБР суд відсторонив його від виконання обов’язків та обрав запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 187 тис. грн.