![1](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/04/1-51-640x360.jpg)
На Тернопільщині у Зборівській територіальній громаді відреставрували та запустити механізм дзвону баштового годинника. Дзвін знаходиться в ратуші і не працював понад 20 років.
Про це на сторінці у соцмережі повідомив міський голова Зборова Руслан Максимів, повідомляє Суспільне.
“По вулиці Б.Хмельницького, 24, розміщена ратуша, де знаходиться баштовий годинник. Раніше ратуша знаходилася в іншому місці, але була повністю зруйнована. На щастя механізм годинника, направляючі, циферблати були збережені. В кінці 80-х років була споруджена нова ратуша, в якій змонтували сам механізм баштового годинника. Систему механізму потрібно заводити кожні 32 години”, — напивав Руслан Максимів.
![Ратуша у місті Зборів, дзвін, годинник Ратуша у місті Зборів, дзвін, годинник](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/dedb7c71bbd2211f.jpg)
Ратуша. Руслан Максимів
Механізм дзвону вдалося відреставрувати та запустити. Його також потрібно заводити в ручну. На ньому можна виставити денний та нічний режим.
![Ратуша у місті Зборів, дзвін, годинник Ратуша у місті Зборів, дзвін, годинник](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/ca5a572fc546d8d0.jpg)
Механізм дзвону. Руслан Максимів
“Баштовий годинник виготовлений в 1931 році польським майстром Міхалом М’ясовичем, який був засновником і власником Першого національного заводу баштових годинників в Кросно, майстром годинників і підприємцем, багаторазовим лауреатом національних і міжнародних промислових виставок, в тому числі в 1908 році золотим медалістом Міжнародної промислової виставки в Парижі за баштовий годинник. Міхал М’ясович замовляв дзвони для своїх годинників у ливарному цеху дзвонів і металів Кароля Швабе в Білій та ливарному цеху дзвонів родини Фельчинських у Калуші”, — повідомив міський голова.