
Управління Служби безпеки України у Тернопільській області спільно з Ювенальною поліцією продовжують загальнонаціональну інформаційну кампанію «Спали» ФСБшника» для протидії вербуванню молоді спецслужбами рф.
Щоб запобігти вербуванню підлітків російськими спецслужбами, які все частіше намагаються залучити неповнолітніх до вчинення підпалів, диверсій та терактів, правоохоронці проводять зустрічі зі школярами і студентами безпосередньо у навчальних закладах Тернопільщини та інформують їх про способи протидії ворожим маніпуляціям.
Сьогодні таку профілактичну лекцію співробітники СБУ провели у Тернопільській загальноосвітній школі № 24 під час якої розповіли учням про методи, які російські спецслужби використовують для вербування у соцмережах і месенджерах, а також надали практичні поради, як не стати інструментом в руках ворога.
«Вербуючи українських підлітків, спецслужби країни агресора діють абсолютно цинічно, підступно та жорстоко, адже вони використовують вразливості дітей для того щоб перетворювати їх на «живу зброю», яку холоднокровно знищують разом із вибуховим пристроєм за допомогою дистанційного підриву. Коли ви погоджуєтеся в обмін на «легкі гроші» виконувати завдання російських кураторів, вас чекає лише три сценарії. І кожен з них є безкомпромісно негативним», – наголосили слухачам співробітники СБУ.
Наслідками співпраці з російськими вербувальника може стати:
- смерть від підриву вибухівки;
- каліцтво, якщо пощастить вижити після вибуху;
- багаторічне ув’язнення в тюрмі, бо усіх виконавців злочинів правоохоронці знаходять та затримують.
З початку минулого року СБУ та Нацполіція затримали понад 600 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами, диверсіями та терактами. Усі вони замість грошей отримали підозру і перспективу тривалого тюремного ув’язнення.
Тому правоохоронці закликали школярів не легковажити і відразу повідомляти про спроби вербування, зокрема й через чат-бот СБУ «Спали ФСБешника» https://t.me/Spaly_FSB_bot
На нього можна передати номер телефону чи нікнейм особи, яка схиляла до злочину, а також інші деталі цієї пропозиції. СБУ ретельно аналізує всі отримані дані і враховує у протидії розвідувально-підривній діяльності російських спецслужб.
Крім того, про спроби вербування учні та їхні батьки можуть повідомляти ювенальних інспекторів і шкільних офіцерів поліції, що закріплені за конкретною школою. Контакти цих співробітників поліції вказані на флаєрах, які правоохоронці роздають школярам під час лекцій.
Також працівник ювенальної превенції Тернопільського районного управління поліції Микола Годлевський розповів школярам як убезпечити себе під час використання соціальних мереж та месенджерів.
«Коли незнайома вам людина пропонує виконати якесь на перший погляд безневинне завдання і обіцяє за це заплатити чималі гроші – це перше, що має вас насторожити, адже безкоштовний сир буває тільки у мишоловці. Після виконання простого завдання наступні будуть складнішими й небезпечнішими, а коли ви спробуєте припинити співпрацю, росіяни можуть вдатися до залякувань або шантажу», – пояснив учням Микола Годлевський.
Необхідно завжди пам’ятати, що виконання навіть найпростіших вказівок та доручень ворога може бути частиною більш масштабного злочину, такого як підпал, диверсія, збір розвідувальної інформації або навіть теракт. Всі ці дії можуть бути кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, за які передбачено покарання аж до довічного позбавлення волі.
Водночас, якщо громадянин не виконував злочинного завдання і добровільно повідомив владу про свій зв’язок з ворогом, то він звільняється від кримінальної відповідальності, що передбачено ч. 3 ст. 111 Кримінального кодексу України.
Таким чином, не вагаючись повідомляйте СБУ та Нацполіцію про дії ворога і правоохоронці докладуть усіх зусиль аби убезпечити школярів та їхніх батьків від деструктивного впливу російських вербувальників, а також допоможуть їм уникнути ризиків і небезпечних наслідків контакту із представниками ворожих спецслужб.
Захищаємо Україну разом!