Головна Новини  На Тернопільщині хворі на сказ тварини покусали 61 людину

 На Тернопільщині хворі на сказ тварини покусали 61 людину

Сьогодні, 26 березня, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній військовій адміністрації.

Під час комісії, Оксана Чайчук – генеральна директора ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – головна державна санітарна лікарка Тернопільської області доповіла про:

 Епідемічну ситуацію щодо сказу в області та про забезпечення антирабічними препаратами закладів охорони здоров’я;

 Алгоритм проведення заходів щодо антирабічного захисту військовослужбовців, які перебувають в польових умовах.

«Щоденно зростає кількість зареєстрованих постраждалих від покусів домашніми та невідомими тваринами, а це у свою чергу збільшує потребу в антирабічних препаратах» – наголосила Оксана Тимофіївна.

 Також, головна державна санітарна лікарка області зазначила те, що станом на 25 березня 2024 року зареєстровано вже 348 випадків покусів, ослинення людей тваринами, у тому числі кількість постраждалих людей від хворих на сказ тварин становить – 61 особа.

 «Епізоотична ситуація зі сказу вимагає покращення заходів щодо правил утримання тварин, вакцинації домашніх та сільськогосподарських тварин, боротьби з бродячими тваринами, гризунами та імунізації диких тварин. Саме тому, з метою швидкого реагування на всі випадки покусів тваринами на рівні області налагоджено оперативне взаємоінформування про кожен лабораторно підтверджений випадок сказу в тварин, що дає можливість своєчасно провести епізоотологічне та епідеміологічне розслідування спеціалістами ДПСС, ОЦКПХ та ЗОЗ на місцях, розробити та затвердити комплексні плани заходів з ліквідації сказу тварин та недопущення гідрофобії серед людей» – підсумувала генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».