На Тернопільщині захворюваність на туберкульоз, смертність від цієї недуги стабілізовані та мають деяку тенденцію до зниження.
Він зазначив, що торік в області взято на диспансерний облік 585 хворих (у 2010 р. – 594). У 502 осіб діагностовано легеневий туберкульоз (у 2010 році таких було 506). Кількість хворих на активний туберкульоз зменшилася від 1602 до 1080.
«Це, звичайно, тішить, але ситуація залишається тривожною, особливо в сільській місцевості, де значно більше недужих, ніж серед мешканців міст. Окрема проблема – поєднання туберкульозу і СНІДу. Маємо випадки мультирезистентного туберкульозу, що не піддається впливу звичайних протитуберкульозних препаратів, які ми отримуємо згідно державних програм», – сказав Михайло Буртняк.
Найвища захворюваність на туберкульоз спостерігається у Заліщицькому, Бережанському, Підгаєцькому, Теребовлянському та Тернопільському районах. Серед недужих – семеро дітей, п’ятеро підлітків.
Торік від туберкульозу в області померли 106 хворих (у 2010 році – 109). Серед загиблих 81% – молоді люди працездатного віку.
Багатьох смертей, переконані медики, можна було б уникнути, якби хворі вчасно прийшли на обстеження.
«Під час профілактичних оглядів виявляється понад 50% усіх випадків туберкульозу. На жаль, попри наявність техніки та обладнання, попри те, що процедура безкоштовна і флюорографи приїжджають у населений пункт, дуже мало людей приходять для обстеження», – зазначив Михайло Буртняк.
Також він повідомив, що 24 березня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, цифровий флюорограф працюватиме на Театральній площі Тернополя. Мешканці та гості міста зможуть з 10.00 до 15.00 пройти безкоштовне флюорографічне обстеження та отримати консультацію спеціалістів.