Головна Новини На Кременеччині, після влучання “шахедом”, провели повторний аналіз води у криницях

На Кременеччині, після влучання “шахедом”, провели повторний аналіз води у криницях

Результати аналізу питної води з криниць приватних домогосподарств у селі поблизу пошкодженого інфраструктурного об’єкта показав, що відхилень, пов’язаних з надзвичайною ситуацією, – немає.

Про це повідомила Нінель Цяпа, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління держпродспоживслужби в Тернопільській області.

«Відхилень за мікробіологічними, органолептичними показниками – немає. Наші фахівці зафіксували у кількох взірцях незначне перевищення за вмістом амонію, нітратів та перманганатної окиснюваності, що не є наслідком надзвичайної ситуації. Дані відхилення вказують на ймовірне джерело забруднення органічними речовинами, можливо внаслідок приватної господарсько-побутової діяльності на території індивідуальних домоволодінь. Такі ж показники у цих криницях були в попередніх роках під час здійснення забору води», – зазначила начальник управління.

Домогосподарства, де не зафіксовано перевищення норм вмісту досліджуваних речовин можуть користуватися водою з криниці.

Власникам криниць, в яких виявлені відхилення у показниках, фахівці рекомендують використовувати воду централізованого водопостачання або бутильовану. А також провести очищення та дезінфецію криниць, після чого будуть проведені повторні лабораторні дослідження.

Нагадаємо, що понад 11 тонн бутильованої води доставлено сімнадцятьом домогосподарствам населеного пункту на Кременеччині.