![19a3e6a82829f65a](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/03/19a3e6a82829f65a-640x360.jpg)
Жителі села Буцнів звернулися до голови Великоберезовицької громади, бо їхні подвір’я та городи підтоплює у період паводків.
Про це Суспільному розповів один із жителів Олег Рудий.
За його словами, підтоплення почались, відколи в селі побудували гідроелектростанцію. Директор ГЕС Роман Дерень каже, що працюють згідно з законодавством та мають документи про те, що підняття рівня води жителям не шкодить.
![Підтоплення, Буцнів, 19 березня, 2024 Підтоплення, Буцнів, 19 березня, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8e233f4cc6f23bc9.jpg)
Підтоплення. Фото: Ірина Кріса
Житель села Буцнів Олег Рудий розповів, що після дощів у лютому 2023 року підтопило його підвал. Чоловік живе на вулиці Садовій, що неподалік річки Серет. Він говорить, відколи в селі побудувати гідроелектростанцію, в річці піднявся рівень води.
“Проблема наша в тому, що зараз власник гідроелектростанції, поставив її в кінці села. Він підняв воду на 3,5 метри. Вода піднялася вище течії до залізничного мосту села Острів на 2-2,5 метри. Також ліворуч є річка, яка протікає через село та впадає в річку Серет. Там вода також піднялася на 2 метри, а вище по течії 1-1,5. Це привело до затоплення прибережної зони, ви бачите, що всі дерева затоплені. Ми написали звернення до громади й депутатів Великоберезовицької громади, оскільки ця територія підпорядкована ОТГ. Також написали в екологічну службу міста Тернополя і думаємо, що напишемо, або відправимо лист в екологічну службу міністерства України”.
![Житель села Олег Рудий, Буцнів, 19 березня, 2024 Житель села Олег Рудий, Буцнів, 19 березня, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/142ccd8d78b971c6.jpg)
Житель села Буцнів Олег Рудий. Фото: Суспільне Тернопіль
Ірина Кріса також живе неподалік від річки.
![Підтоплення річки, Буцнів, 2023 рік Підтоплення річки, Буцнів, 2023 рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/efe56078301c1a03.jpg)
Підтоплення. Фото: Ірина Кріса
“Восени є таке, що на городах овочі плавають. Кому затоплює городи, комусь підвали, а комусь добирається до будинків. Це є велика проблема, але найбільша буде тоді, коли залишки цих дерев, а вони вже посохли. Вони попадають і утворять таку греблю. Тоді вода розлиється і на Острів, на Буцнів. Тоді це буде ще більшою проблемою”.
![жителька села Ірина Кріса, Буцнів, 19 березня, 2024 жителька села Ірина Кріса, Буцнів, 19 березня, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/3f8cf22f7f853f11.jpg)
Ірина Кріса . Фото: Суспільне Тернопіль
Жителі села Буцнів зустрілися з директором гідроелектростанції Романом Дереньом.
![Жителі села Буцнів зустрілися з директором гідроелектростанції, Буцнів, 19 березня, 2024 Жителі села Буцнів зустрілися з директором гідроелектростанції, Буцнів, 19 березня, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/f6c782c7e2c65d16.jpg)
Жителі зустрілися з директором гідроелектростанції. Фото: Суспільне Тернопіль
“Це все відбувалося й до створення гідроелектростанції, бо я розмовляв з людьми. По друге, ми працюємо згідно з чинного законодавства. В нас є пакет документів, зокрема й від екології, де все це пропрацьовувалося. Є звіти, що підняття води в річці не принесе шкоди людям. Думаю, що моєї вини в тому немає. Це потрібно робити екологічну експертизу, яка визначить роботу цієї гідроелектростанції та її шкоду екології, зокрема деревам”.
![Директор гідроелектростанції Роман Дереньо, Буцнів, 19 березень, 2024 Директор гідроелектростанції Роман Дереньо, Буцнів, 19 березень, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/db062b3fe5c26749.jpg)
Директор гідроелектростанції Роман Дереньо. Фото: Суспільне Тернопіль
Голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко каже, до нього надійшло звернення від жителів села Буцнів. Під ним підписалось 57 людей.
“Проблема підтоплення річки Серет і підняття рівня води існує вже не один рік. Ця проблема стала актуальнішою і більшою, коли почала працювати гідроелектростанція. Були звернення мешканців, що городи підтоплює і частину дерев на березі підмиває вода, вони падають і перекривають течію, тому 2 роки тому цей підприємець спускав воду і частину дерев, давав техніку і витягнули з води дерева і їх прибрали”.
![Гідроелектростанція, Буцнів, 19 березня, 2024 Гідроелектростанція, Буцнів, 19 березня, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/2945f8c1b4fecef1.jpg)
Гідроелектростанція. Фото: Суспільне Тернопіль
Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до Держекоінспекції області. Начальник відділу екологічного контролю Михайло Онищук відповів, що з Буцнева зареєстрували звернення через портал “ЕкоЗагроза”. Далі проведуть перевірки. Про результати повідомлять згодом.
![Поваленні дерева, Буцнів, 19 березня, 2024 Поваленні дерева, Буцнів, 19 березня, 2024](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/261bbb22fbb598d4.jpg)
Пваленні дерева. Фото: Суспільне Тернопіль